Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gabriella név török megfelelője?

Lol12334 kérdése:

Gabriella név török megfelelője?

Figyelt kérdés

2021. jan. 9. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincsen.
2021. jan. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Helo, szerintem nincs minden névnek minden népnél megfelelője; de pl hogyha a törökök átvennék pl a Gabriella nevet; akkor szerintem ott is simán Gabriella lenne; szerintem ez így lehet eléggé nemzetközi, tehát nem okozhatna nekik gondot; pl nincs is rajta ékezet. De pl nem tudom, a törökök használnak -e ékezetet; de lehet,hogy még raknának is rá egyet , ha igen; tehát max Gabriéla , Gabriéle egy L-lel; de szóval szerintem a sima Gabriella is tökéletesen jó; megteszi; mivel szerintem tökre így már nemzetközi is; nincs benne semmilyen speciális betű, pl í, ő, ü, stb. De még ha lenne rajta egy é, mint pl Café, szerintem az se okozna gondot senkinek még külföldön se; max számítógépbe nem tudnák úgy beírni, ha mondjuk nálunk nincs a gombokon olyna betű, ami mondjuk az é-nek megfelelője, vagy maga az é. De tehát én ezeket tudnám elképzelni, hogy simán Gabriella, vagy Gabriela, Gabriéla, Gabriélle (de ezt mondjuk lehet, hogy Gábrielnek ejtenék, mert nem mindenhol ejtik ki a szó végi e-betűket; tehát szerintem maradjon simán nyugodtan Gabriella, az a leg nemzetközibb.)
2021. jan. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod! :D
2021. jan. 13. 02:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincsen.

A Gábor/Gábriel törökül Cebrail, az összes vallási névhez hasonlóan az arabból vették át, ahol Dzsibríl formában létezik; ha ennek arabul lenne egy nőnemű, Dzsibríla változata, annak lehetne egy törökös Cebraile változata, de nem alakult ki.

2021. jan. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. jan. 28. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!