Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol illeszkedhetnék be egy...

Hol illeszkedhetnék be egy intelligens közösségbe?

Figyelt kérdés
Kedves olvasók! Kicsit hosszú leszek, de nagyon köszönöm ha végig olvasod! Szóval, eddig próbáltam beilleszkedni iskolai baráti társaságokba, de nem igazán megy, mert nekik megáll a tudományuk a csúnyaszavaknál sajnos. Ezért szeretnék találni egy olyan közösséget, ahol jól érezhetem magam. Ismerősömtől hallottam pl a MCC-t, ahol készség fejlesztő programok, projektek, és akár csapatépítő táborokat is szerveznek. Vagy ehhez hasonló még a KMTA, bár itt inkább tehetségkutatás van, ami nem lenne baj, mert elég sikeres sportoló vagyok. Hallottam még a Mensáról, hogy ez is hasonló, de nem sokat olvastam még róla. Saját tapasztalat lenne a legjobb, de ajánlásokat is szívesen fogadok. És tényleg jó lenne, ha lennének személyes találkozók is a jövőben (persze most a vírus miatt tudom hogy ez nem lehetséges). Nektek mik a tapasztalatok ilyen téren, és mi vált be?

2021. jan. 15. 22:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, életkor 16/l
2021. jan. 16. 10:19
 2/10 anonim ***** válasza:

''Hol illeszkedhetnék be egy intelligens közösségbe?''


Itt, jó helyen jársz.



persze hülyék mindenhol vannak, reméljük nem beléjük botlasz.

2021. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi 2-es, nagyon sokat segítettél :/ Értelmes válaszokat légyszi :)
2021. jan. 16. 19:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg TE magad köré értelmes embereket szervezni a közös érdeklődés alapján. Pl. közös zenehallgatás, annak megbeszélése; egy könyv olvasása, megbeszélése. Ha vége lesz a járványnak, akkor közös kirándulás, kiállítás megtekintése, stb. Szépen kialakulhat egy értelmiségi kör, akik jól érzik magukat, szellemileg és kulturálisan is inspirálják egymást, értelmesen töltik az idejüket.
2021. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen ez jól hangzik, de előtte még valahol meg is kellene ismerni ilyen embereket. :D
2021. jan. 19. 15:29
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Nekem sem voltak a suli vége felé barátaim, ilyesmi okok miatt, pl már nem tudtam mit hozzászólni a beszélgetésekhez... Én egy gyülekezetben kaptam testvéri kapcsolatokat, barátokat és nagyon sok "ajándékot", melyek igen építőnek bizonyultak. :D De látom, te másra gondolsz! :) Remélem, megtalálod.

Üdv!

2021. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha visszaáll minden a rendes kerégváságba, járj el kultúrális eseményekre, megnyitókra és nyugodtan menj oda beszélgetni az ottani fiatalokhoz.
2021. febr. 6. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem reklám, de Gyakori helyett keresd a moly.hu-t. Komolyan. Könyves játszótér (többnyire) intelligens és olvasó tagoknak. Nem azt mondom, hogy ott nem fordul meg egy-két fura fazon, de atöbbség pont olyan, amilyet te keresel.
2021. febr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mensa nem rossz. Van egy figura, aki képrejtvényeket csinál facebookon a névnapokból minden nap.
2021. febr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Legyen konkrétabb, és egy kicsit értelmiségi hobbyd. Pld természetjárás (pld madár figyelés), fantasy (pld Harry Potter), angol humor (pld Monty Python), nyelvtanulás, társasjátékozás, vega főzés, stb.

Ez köré építs fel egy klubot, keress hasonló gondolkodású, érdeklődésű embereket hozzá.

2021. jún. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!