Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szükség van a foglalkozások...

Szükség van a foglalkozások elnevezésében arra, hogy az illető nő?

Figyelt kérdés

Pl. Óvónő, védőnő, titkárnő, rendőrnő

Támogatnátok ezek megváltoztatását?


2021. febr. 16. 10:15
A kérdező szavazást indított:
Igen, semmi szükség erre
Igen, de csak ha férfi is betöltheti (bár nem tudom, van-e olyan, ahol kifejezetten előírják, hogy nő legyen)
Nem, jó ez így
14 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs feltétlenül szükség rá, de kényszeresen megváltoztatni sem kell.

Ami már kialakult, maradjon, de mondjuk az újabb foglalkozásokhoz felesleges passzítani a nemre való utalást: pl. coachnő, programozónő, SEO-szakértőnő, ingatlanügynöknő stb.

2021. febr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Óvodapedagógus, titkár vagy asszisztens, rendőr, ezek létező, hétköznapi életben használt szavak.

A védőnő meg jól van így, életemben ne hallottam még egy darab védőférfiról sem, és szerintem nincs is rá igény. Az óvóbácsi már nagyon jó dolog, de terheshasat méregetni, kisbabát mérni, depis anyukát látogatni, szoptatást segíteni szerintem a nők tökéletesen megfelelnek.

2021. febr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek azzal, amit a #1-es írt.
2021. febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 Tudom, hogy néhánynak van "nő" nélküli megfelelője, csak éppen nem használják, ez olyan, mint ami otthon krumpli, az étteremben burgonya. Mondanád azt, hogy holnap beszélek az óvodapedagógussal...? Ha egy cég titkárt keres, szerinted ugyanaz a feladata, mint a titkárnőnek? Mondjuk én nem tudom. A rendőr kapcsán is férfi jut az ember eszébe, mivel nőkre a rendőrnőt használják.

Ide vonatkozó Wikipédia-szócikk (angol): [link]

2021. febr. 16. 12:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy szexuális szolgáltatónál elég fontos tud lenni a nem.

A többi szakmánál nem annyira.

Azoknál akár el is lehetne hagyni.

Kivéve a szülészt, mert ott jobb, ha férfi. A nők ott eléggé megkínozzák a nőket.

Amelyik szakmához pedig nem igazán jók a nők (tűzoltó, bányász, stb) - oda nem is nagyon mennek.

2021. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Miért, mi a neve a szexuális szolgáltatást nyújtónak, talán szexuálisszolgáltatásnyújtónő? Van esetleg simán szexuálisszolgáltatásnyújtó is, aki vélhetően férfi? (ismerem a mozgószabályt, csak mellőztem). Csak viccesen hangzott, nem kötözködni akartam. Amúgy pl. traktort is vezettek/vezetnek nők, taxiznak is, hegesztenek is (Flashdance), mi alapján döntik el, hogy ott legyen-e a nő a végén?
2021. febr. 16. 14:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetemben simán használjuk a rendőrt nőkre is.


Óvóbácsit meg védőférfit egyáltalán nem ismerek, olyan meg már szerintem nincs is, hogy titkárnő, asszisztensnek mondják ma már.

2021. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Ezt örömmel hallom. Amúgy van egy pár "óvóbácsi"... [link]
2021. febr. 16. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!