Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért annyira híres nálunk a...

Miért annyira híres nálunk a Lauder iskola?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
mert egy nagyon jó szinvonalas suli.az egyik ismerősöm oda jár és nagyon szereti
2010. aug. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
És csak zsidó gyerekek járhatnak oda. Ennyit a rasszizmusról.
2010. aug. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

nem ez egyáltalán nem így van.

ugyanolyan mint a katolikus sulik ahol kötelező a hittan

akkor most a kat.-ok rasszisták?.........sztem. nem

2010. aug. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.A tandíjról mit tudtok??
2010. aug. 18. 06:28
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

"nem ez egyáltalán nem így van.

ugyanolyan mint a katolikus sulik ahol kötelező a hittan

akkor most a kat.-ok rasszisták?......sztem. nem"


Mit értetlenkedsz már te szerencsétlen. Csak zsidó gyerekeket vesznek fel. Te is az a fajta idióta vagy, aki azt hiszi, hogy a zsidó egy vallás. Felvilágosítalak, a zsidó egy faj. Aki nem az, azt nem veszik fel. A katolikus pedig egy vallás. Ne okoskodj itt, ha ennyire sötét vagy, hogy még ennyit sem tudsz.


Állítólag alapítványi iskola, ahol nem kérhetnek tandíjat, de elvárják az adakozást.

2010. aug. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

"És csak zsidó gyerekek járhatnak oda. Ennyit a rasszizmusról."


Ez így marhára nem igaz, mikor én jártam oda, több nem zsidó is járt oda. Értelemszerűen a zsidósághoz való viszony egy fontos felvételi szempont, lévén az iskola neve Lauder Javne ZSIDÓ Közösségi Iskola, mely célul tűzi ki a zsidó kultúra és identitás továbbadását, vallásba való bevezetéssel, héber nyelvtanulással, kóser konyhával, zsidó ünnepek megtartásával, stb. Szóval, ha túljelentkezés van, akkor ez is egy válogatási szempont, meg értelemszerűen skinheadeket nem fognak alapól se felvenni.

De ahogy a másik válaszoló már nagyon jól rámutatott: és a katolikus vallásos egyházi iskolákkal mi van? Azok is rasszisták? Gondolkodj már egy picit, mielőtt hülyeségeket irkálsz.


Az iskoláról: Amikor én 10éve odajártam, nagyon jó kis iskola volt, nagyon szép épületben, remek felszereltséggel, gyerekközpontú, önálló gondolkodásra nevelő oktatással, jó tanárokkal és lényegesen jobb menzával, mint más suliban. Állítólag azóta már romlott valamennyit, sokan elmentek a régiek közül, meg Lauder bácsi már nem támogatja az iskolát, szóval picit kevesebb a pénz.


Ezért is gondolom, hogy a tandíj azért nem lehet most kevés, de lehet felmentést/enyhítést kérni. A legegyszerűbb ezt tőlük megkérdezni, a honlapjukon ott vannak az elérhetőségeik.


Nem tudom, mit értesz híres alatt (én oda jártam, szóval számomra természetes volt, hogy a környezetem ismeri, de úgy tűnt nekem, szélesebb körben nem olyan ismert), amiben más volt, mint a többi iskola, az egyrészt már maga az épület, felszereltség, másrészről, hogy ott tanulnak hébert, zsidósággal kapcsolatos dolgokat, a zsidó ünnepek tanítási szünetek, és hogy valamelyest másabb megközelítésű volt a gyerekekhez való viszonyulás főleg általánosban, értem ez alatt, hogy kisebb létszámú osztályok (mondjuk 20-25) olyasmiket, sokkal közvetlenebb tanárok (általánosban pl. tegeztük a tanárt), meg olyasmik, hogy y nincsen jegyadás (ez már ugye 10éve is így volt, mielőtt máshol is bevezették), helyette a diákok minden félév elején egy külön erre a célra rendszeresített füzetbe beírják minden tantárgyból, mit várnak abban a félévben abból a tárgyból maguktól, félév végén pedig általánosan is meg különböző előre megadott szempontok szerint is (pl. nyelvtanból helyesírás, mondatszerkesztés, stb., történelemből lexikális tudás, összefüggések átlátása, ilyesmik) értékelniük kell a félévi teljesítményüket, hogy szerintük mennyit sikerült teljesíteni az előzőleg leírt elvárásokból, miből állnak jobban, miből kell fejlődniük. A tanárok aztán ezekre reagálnak írásban, ahol minden gyerekre leírják, hogy mennyire látja reálisan a helyzetet, és a tanár hogy látja, mik az erősségek, mik a gyengeségek.

2010. aug. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
Látom neked is sok eszed van és kevered a vallást a fajjal. Katolikus iskolába származásra való tekintet nélkül felvesznek (lehet cigány is). A zsidó iskolába csak zsidó származásúakat vesznek fel (pl. cigányt nem). A zsidóság az származás kérdése, nem vallásé.
2010. aug. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Előző: nem mennél el már máshova a hülyeségeiddel most már tényleg?

Jártam oda, picit jobban képben vagyok, mint te, aki mindenféle sz*rt összehallott, és most lelkesen böfögi vissza nyálazva rá.

Több nem zsidó (vagy a te értelmezésed szerint zsidó származású) gyerek is járt - megjegyzem, ha valaki 6 éves korában zsidó vallású, vagy bármi köze van a zsidó valláshoz, akkor valszeg azt otthonról hozta, tehát örökölte, megnyugodhatsz.

Nem kell pedigréét felmutatni az odajáráshoz, ne hazudozzunk már itt mindenfélét összevissza.

2010. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Na akkor böfögjed nyálcsorgatva nekem te büdös p.araszt, hogy az utolsó kritérium mit jelent:


A felvételit befolyásoló tényezők:


Férőhely az adott korcsoportban.

Az intézménybe már jár testvére.

A család zsidósághoz való viszonyulása.

2010. aug. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Pontosan azt, amit már fentebb is le lett írva, előny a zsidó származás, de nem kizáró ok a hiánya. Felvétel eldöntésénél mi számít: van hely az adott korcsoportban, ha igen, akkor jó vagy. Ha túljelentkezés van, akkor valami szerint szelektálni kell, ebben tényezők, hogy jár-e már oda testvéred, és "a család zsidósághoz való viszonyulása", magyarán mennyire tartják a zsidóságot, a zsidó identitást, kultúrát, mennyire vannak benne. Sokadszorra, katolikus egyházi iskolánál is, bolgár nemzetiségi sulinál is, bármi ilyen egyébnél is, ami egyfajta identitást, kultúrális/vallási oktatást ad, előnyben részesítik azokat, akik abból a kultúrkörből jönnek, hiszen nekik szól az egész - egy katolikus egyházi iskolába is előbb fognak felvenni egy katolikus családból jött gyereket, még ha nem is hívő a család, mint egy zsidó családból (amelyik nem tért át a katolikus hitre) jövő gyereket. Ha a zsidó származású család már áttért előtte a katolikus hittre, akkor (gondolom) ilyen szempontból nincsenek hátrányban az egyházi iskolában, de ugyanez elmondható a Lauderről is: ha a családod nem zsidó származású, de áttértek, akkor ugyanúgy megvan a zsidósághoz a közöd, még alkalom adtán erősebb is, mint egy eleve zsidó származású családból jövő gyereknek, aki viszont nem is hallott még a zsidó szokásokról.

És még mielőtt újabb baromságokat írkálnál be: a betért ugyanúgy zsidónak számít, csak a nagyon ortodoxoknál nem, ellenben a Lauder neológ, szóval éppenséggel magasról lesz*rják, hogy Dávid királyig tudod visszavezetni a zsidó családfádat, vagy csak épp előtte tértetek be.



Amit te írtál, hogy oda csak faji alapon lehet bejutni, egyszerű hazugság, amit tapasztalatból is cáfolhatok, bár téged láthatóan marhára nem érdekel a valóság. Csak továbbra is kitartóan hajtogatod tovább ugyanazt a hazugságot, bár gőzöd nincs semmiről, miközben én meg odajártam, és tisztában vagyok az ottani helyzettel.

2010. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!