Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért akartak minden rasszból...

Miért akartak minden rasszból egy gyereket?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést a hosszú szövegért.

A minap rátaláltam egy családra. Ameriában élnek (feltételezem, hogy amerikaiak is). Van három európai kinézetű gyermekük, valamint két afrikai és két ázsiai.

Nem értem, hogy ezt miért tartják jónak a szülők. Ha nem lehetne gyermekem, akkor lehetséges, hogy én is örökbe fogadnék, de úgy, hogy ne lehessen messziről megmondani, hogy vér szerint semmi közük se hozzám, se a páromhoz, és egymáshoz sem. Ez a gyerekeknek sem jó, gondolhatnának arra, hogy így nem lesznek egyenlőek egymás között sem; ha valakit pl. 12 -13 éves korában fogadnak örökbe egy kínai kiruccanásukon tinédzserként, és ha saját gyermekükként felnevelik újszülött korától kezdve, esetleg sajátjuk is, nyilván nem lesz ugyanaz. (Azt nem tudom pontosan, hogy a három europid a sajátjuk-e, de eléggé hasonlítanak a szülőkre.)


Nekem ez egyenesen úgy néz ki, hogy direkt minden rasszból örökbe akartak fogadni, hogy begyűjtsenek mindenféle gyereket.

,,Született három gyerekünk/örökbe fogadtunk három helyi gyermeket, na most akkor menjünk és hozzunk Afrikából is kettőt, aztán Kínából is kettőt, hogy legyen minden rasszból!”

Nekem ez úgy tűnik, mintha bélyegeket gyűjtenének vagy nem tudom.. és teljes mértékben tiszteletlen a világ különböző kultúráival szemben is, hogy egyszerűen csak valami begyűjtendő tárgyként tekintenek a különböző rasszokra..én ezt súlyos rasszizmusnak tartom.


Én a rasszizmus ellen vagyok, és szívből remélem, hogy egyszer eltűnik a Földről. A saját gyermekeimet is arra fogom nevelni, hogy teljesen velük egyenlőként tekintsenek egy ázsiaira vagy egy afrikaira. De ezt neveléssel fogom elérni és azzal, hogy esetleg olyan körökbe viszem néha őket, ha van rá lehetőség, más származású gyerekek közé is.

De ez, amit ez a két szülő csinált, leírhatatlanul tiszteletlen a különböző származású emberek kultúráival, és az emberi faj rasszaival szemben. Pont, hogy nem tekintenek a különböző rasszokra ugyanúgy, mert akkor nem akarnák ,,gyűjtögetni” őket. És szülőnek sem a legjobbak, mert akkor a gyerekeikre is gondoltak volna. Van testvérem, akivel együtt nőttem fel, és tudom, hogy egyáltalán nem úgy tekintettünk volna valakire, akit tizenévesen behoznak a családba, mint egymásra. De nem is ez a fő kérdés itt, de persze ez is rossz nekik.


A fő kérdés az, hogy mégis hogy lehetnek ennyire tiszteletlenek az ázsiaiakkal, afrikaiakkal és az europidokkal szemben, hogy különböző fajtájú begyűjtendő bélyegekként tekintenek rájuk?!


Linkek

Itt fogadták örökbe a két kínai gyermeket, csak egy youtube linket rakok ide, ha valakit jobban érdekelnek úgyis rá tud menni a csatornájukra:


[link]


Instagram oldaluk:

[link]



2021. febr. 25. 17:36
 1/4 anonim válasza:
49%
Szerintem a lényeg hogy szerető családjuk legyen, nem az hogy hogyan néznek ki. Mert nem az a fontos. Te vagy tipik az az ember, aki mindenbe beleköt mert neked nem mindegy hogy hogyan élnek
2021. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Amerikában is találnak gyereket minden rasszból, nem kell nekik Afrikáig meg Kínáig menni.

Persze, hogy nem ugyanaz 12-13 évesen örökbe fogadni egy tinédzsert, mint egy kisbabát. De attól még lehetnek ők szerető család.

Te úgy gondolkodsz, hogy az általad örökbe fogadott gyerek legyen hozzád hasonló kinézetű. Van, aki ezt másként gondolja.

2021. febr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

17:51-es, te miből gondolod, hogy ismered a személyiségemet, hogy én milyen ember vagyok?

Nem rendelkezem kötekedő személyiséggel. És nem a kérdésre válaszoltál.


17:57-es, igen, ebben teljesen igazad van. Viszont ők nem ott fogadták őket örökbe, hanem előre eltervezetten mindegy volt nekik, hogy kit vesznek magukhoz, csak ázsiai legyen, (már alapból ez mi, hogy ez alapján fogadnak örökbe) az afrikai kisfiúk esetében pedig mindegy volt nekik, csak afrikai legyen.

Én ezen háborodtam fel, hogy így célzottan direkt minden rasszból akartak gyerekeket, tényleg mintha valami szalvéták lennének szegény gyerekek, amiből begyűjtenek mindenfélét.

2021. febr. 25. 18:14
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

3: pont valami hasonló jutott eszembe... MInt mikor valaki bélyeget gyűjt, és legyen minden országból való bélyege...

Nekem beteges dolog ez, ha emberekről van szó....

2021. febr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!