Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az Egyesült Királyságban...

Az Egyesült Királyságban honnan a túróból veszi a statisztikai hivatal, hogy a kereszténységen belül ki melyik egyházhoz tartozik,ha meg se kérdezik népszámláláson?

Figyelt kérdés

Most töltöttem ki a népszámlálást, és egyáltalán nem kérdeztek rá erre az adatra, csak a nagy vallások voltak ott, illetve no religion.

Ehhez képest a népszámlálásra hivatkozva egész pontos százalékos adatokat adnak meg, de akkor honnan veszik?


[link]



2021. márc. 21. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

A wikipédián ezek 10 évvel ezelőtti számok. Lehet, hogy akkor még rákérdeztek.


Lehet az is hogy a különböző vallási közösségek hivatalos tagjainak számát, vagy ilyen-olyan közvéleménykutatások eredményét vetítik fel az egész populációra.

2021. márc. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, pontosan hol laksz, illetve hogy változik-e tagországonként vagy régiónként a kérdőív tartalma, de nálunk (Észak-Írország, Armagh megye) volt "other" opció, ahová beírhattad, ha esetleg nem volt a felsoroltak között a vallásod.
2021. márc. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, de ez valahogy konkrétan így volt választható - Christian (including Church of england, protestant and other)

Szóval arra kellet rányomni ha keresztény vagy

2021. márc. 21. 17:34
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, nekünk fel volt sorolva alapból többféle keresztény irányzat, és így önmagában is, hogy "Christian", és ezen kívül volt "other", ahová be lehetett bármit írni. Gondolom, azért, mert itt Észak-Írországban történelmi/politikai okból fontosnak tartják, hogy legyen külön katolikus és protestáns opció a keresztényen belül, de akkor se értem, miért van más tagországokban másképp.
2021. márc. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!