Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Debrecenről vélemény?

Authorless kérdése:

Debrecenről vélemény?

Figyelt kérdés
Milyen város Debrecen? Én kicsit unalmasnak találom.

2021. márc. 22. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Sztem ilyen mezőváros jellegű. Akkora mint Linz ausztriába de linz az sokkal városiasabban néz ki mint debrecen. Debrecennek mikor ott voltam úgy láttam hogy elég kicsi a központja
2021. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
38%
Szülővárosom, viszont immáron 6 éve nem élek ott, és mikor néha hazamegyek eszméletlenűl látszik rajta a fejlődés, és az, hogy ömlik oda a pénz. Az emberek viszont borzalmasan fafejűek. A fővárosban élni és itteni emberekkel ismerkedni, egy szellemi és mentális felfrissülés Debrecen után.
2021. márc. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is sokkal nyitottabbak az emberek pl. Budapesten, mint Debrecenben. Debrecenben nagyon sok a faluról felköltözött ember, akik hozzák a falusi "mentalitást". Fizetések terén pedig bátran mondhatom, hogy a nagyvárosok közzül itt kapni szinte a legkevesebb fizukat.
2021. márc. 22. 21:45
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Debrecen egy nagy falu, több falu egyesüléséből alakult ki. Budapesttel összehasonlítani értelmetlen, mivel töredék méretű mind terület mind lakosság számban. Bp-en egy kerület akkora mint Debrecen. A magyarországi városok között mégis a második legnagyobb. Nyugat-európai városokhoz sem nagyon tudom hasonlítani mert itt a város méretéhez képest kicsi a belváros, viszont hatalmas a kertes házas terület és egyéb külvárosi részek, talán az usában vannak hasonló felépítésű városok. Nincs se folyó, se hegy, tök lapos, emiatt kissé unalmasnak tűnik. A városon belül a Nagyerdőre lehet kimenni sétálni. Kiránduló hely elég kevés van a város körül, és azok is lepukkantak, például a Fancsikai tavak, vagy a Vekeri-tó de ezek az utóbbi években rendre kiszáradnak. Van kiránduló kisvasút is a Zsuzsi vonat ami az Erdőspusztán megy keresztül. Ha a hegyekbe vágysz szerencsére nincs messze a Zemplén, kb 1 óra autóval, de Erdély is viszonylag közel van. Az emberek szerintem általában normálisak, az sem igaz, hogy nincs köztük intellektuálisabb beállítottságú, szerintem a fővárosban se jobb az arány az egyszerűbb és a tanultabb-intelligensebb emberek között. Most a covid miatt leállt az élet, de általában elég sok kulturális és egyéb esemény szokott lenni. Van egyetem ami miatt sok a külföldi diák, bár főleg Afrikából, a Közel-Keletről és Ázsiából.

Ha jó az idő és nincs covid akkor a belvárosban elég nagy élet van, sok a szórakozóhely, a vásárlási lehetőségek is megfelelőek. A város sokat fejlődött az utóbbi 20 évben, ennek ellenére a lakosság (kb. 200 ezer fő) száma stagnál, mivel nagyjából annyian költöznek el ahányan betelepülnek, de ez még mindig jobb mint pl. Miskolc, ahol 20 év alatt 30 ezerrel csökkent a lakosság száma. A forgalom mértéke viszont a csúcs időkben már elviselhetetlen valószínűleg a környékről ingázók miatt és amiatt is, hogy a városnak nagyon rossz a közlekedés szervezése, a 2 villamos vonalon kívül alig van tömegközlekedés, az utak állapota is botrányos és az emberek közlekedés kultúrája is alacsony. Leginkább kerékpárral érdemes közlekedni, egyrészt a sík terep miatt, másrészt mert elég sok kerékpár út, vagy alkalmas közút van. Jelenleg az országban Budapest után Debrecenben a legdrágábbak az ingatlanok talán Sopronnal és Győrrel van holtversenyben. A városnak van nemzetközi reptere Londonba, Párizsba, és még sok más európai városokba van rendszeres járat persze amikor épp nincs covid járvány. Jelenleg majdnem gyorsabban eljutsz Debrecenből Londonba mint Pestre, mivel vasúttal még mindig 2 és fél - 3 óra, autópályán kb 2 óra Bp. Az utóbbi években elég sok külföldi cég települt Debrecenbe, a kormány is több pénzt fordít az itteni fejlesztésekre, de ezek nagy része nem a város érdekében, hanem a kormányközeli cégek gyarapítására vannak például egyszeremajdvalamikorfelépülő BMW gyár körüli fejlesztések, vagy állami támogatással épített szállodák. A fizetések Kelet-Magyarország átlagához képest magasabbak, persze a pesti átlaghoz képest jóval alacsonyabb. Vannak szektorok ahol kimagaslóan lehet itt is keresni. Példát tudok mondani egy multinál informatikai munkakörben a fizetés mértéke városok szerinti sorrendben Bp., Debrecen, Szeged, Pécs, tehát az se igaz, hogy a Dunántúlon mindenütt jobban fizetnek. Nekem leginkább a folyó és a hegyek hiányoznak a városból, de akinek nem fontos a táj, vagy szereti az alföldet annak nem rossz város.

2021. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van pár dolog amiben egyetértek és amiben nem: Én is a folyót, nagyobb tavat hiányolom a városból. Én szinte az összes nagyobb várost ahol jártam, érdekesebbnek találtam. Pl. Pécs, Szeged, Győr stb... A tömegközlekedés tényleg elég rossz. A város állandóan ki van halva hétvégente és ez a covid előtt is igy volt. 200 ezren laknak ott, de olyan mintha kb 100 ezres város lenne. Vásárlási lehetőségek viszont jók. (Fórum, Pláza, Párizsi udvar, boltok stb...) Fizetések terén a nagyvárosok közzül itt keresni majdnem a legkevesebbet, ez a keleti fekvésnek is köszönhető. Sok a jó csaj, főleg a központban szoktak hemzsegni.
2021. márc. 27. 22:56
 6/7 anonim válasza:
100%

Én nagyon szeretem, itt élek születésem óta. A Nagytemplom környékén egy átlagos nyári estén nagy az élet, de az a jó, hogy nem zavaróan hangos (szerintem). Van lehetőség sportolni, a Nagyerdőnél az Oláh Gábor utcában, a stadionnál és még számtalan helyen.

Tényleg olyan, mint egy falu, én legalábbis nagyon sok embert ismerek, és nem lehet úgy végigmenni az utcán, hogy ne találkozzak egy ismerőssel se.

Van sokféle kultúrális érték, az Debreceni Egyetem környéke meg nagyon szép. Mindenfelé diákok akik tanulnak vagy szórakoznak.

Az én legnagyobb problémám az, hogy kocsikázni kell egy rendes szabadtéri túrához. De ha egy-két órát megyünk máris ott vagyunk a gyönyörű tájakon. Meg persze ott van a Hortobágy és a Vekeri-tó, amik szintén csodálatosak, és nincsenek túl távol.

Nekem ez a véleményem.

2021. ápr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Debrecenben már évek óta nincs normális szórakozóhely. Legjobb helyek a Nagyerdőben voltak (Kikötő, Bed beach, Beat beach, stb...), de sajnos a stadion miatt lerombolták őket és ami a városban van az is üresek nagyrész. (Covid előtt is). Nyáron se tapasztaltam mozgást sehol sem.
2021. ápr. 8. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!