Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem születik elég gyerek, ha...

Nem születik elég gyerek, ha így folytatódik, legfeljebb 2 évszázad, és teljesen elnéptelenedik Magyarország. Hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
40 évente 1 millióval csökken a lakosság. Nem a kivándorlás a fő ok, hanem hogy nem születik elég gyerek. Igen, sokan ki szoktak akadni, hogy ne én mondjam meg, ki vállaljon gyereket. De ez van. Nincs elég gyerek legalább a népesség szinten tartásához=eltűnik a nemzet. Arról nem is beszélve, hogy nem lesz nyugdíj.

#nyugdíj #Nepesség
2021. márc. 24. 11:13
A kérdező szavazást indított:
Hiszem, hogy családtámogatással el lehet kerülni a nemzethalált
Bevándorlással lehetne pótolni a népességet
Nem látom ebben a problémát, szerintem minden rendben van a népességgel(a statisztikák nem ezt támasztják alá, nagyon-nagyon nem)
Nem érdekel, mi lesz Magyarországgal a jövőben
24 szavazat
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Nehogy azt higyje bárki is, hogy kedvességből engedik be a migránsokat. Nyugaton is félnek, hogy elnéptelenedik az országuk.
2021. márc. 24. 11:15
 2/33 A kérdező kommentje:
Egyre kevésbé van az emberekbe hajlandóság a gyermekvállalásra, legalábbis a statisztikáka és a személyes tapasztalataim ezt mutatják(félreértés ne essék, nem örülnék, ha alkalmatlan emberek gyereket kezdenének nevelni).
2021. márc. 24. 11:16
 3/33 anonim ***** válasza:
71%
200 évig úgyse élsz, minek izgulsz?
2021. márc. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
9%
A sok ecsetfejű hipszterköcs@göt úgysem érdekli az ország, csak legyen kábszi. Akkor szűnjön meg az egész és adják a románoknak.
2021. márc. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Persze nem élek 200 évig, de a nyugdíjakat már most is nagyon nehezen tudják fizetni a népességarányosan sok idős miatt. Ezt csak több gyerekkek, vagy bevándorlással lehet ellensúlyozni, és már a mostani fiatalokat is nagyon fenyegeti a nyugdíjprobléma. Lehet nekünk már halálig kell dolgozni. Hacsak nem lesz olyan fejlett a technológia, hogy mégjobban pótolja az emberi munkát.
2021. márc. 24. 11:44
 6/33 anonim ***** válasza:
91%
Nagyobb probléma szerintem az elvándorlás. Hiába szülöd tele az országot ha lelépnek külföldre a fiatalok.
2021. márc. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
De ha teljesen megállna a kivándorlás, akkor is csökkenne a néppesség. Nem lenne sokkal jobb a helyzet. Most a teljes termékenységi arányszám valahol 1,4 és 1,5 között van. Ezt kéne 2,1-re feltornászni. Tehát általánosnak kéne lenniük a két és három- vagy többgyermekes családok.
2021. márc. 24. 11:49
 8/33 anonim ***** válasza:
78%

18 évesen döntöttem el, hogy Magyarországon sose fogok gyereket vállalni és amint lehet, elhagyom az országot. Messze nem én voltam az egyetlen, aki így érzett. Miután elvégeztem az alapképzésemet Budapesten, azonnal kijöttem külföldre és a csoporttársam kétharmada szintén rögvest kiment valahova. Több magyarországi barátom és barátnőm szintén tervezi elhagyni az országot. Szóval a kivándorlás jelentős probléma az országnak (nyilván annak nem, aki elköltözik).


Jelenleg van egy két éves ikerpárom és tervezünk még egy gyereket pár éven belül. Magyarországon egyet se mertem volna vállalni, hiszen már évek óta szerettem volna. A kedv semmit nem ér lehetőségek nélkül, és Magyarországon messze nincsenek a legjobb lehetőségek.

29/N

2021. márc. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
#8, hol élsz jelenleg? Örülnék, ha egy két tanácsot adnál. Én is most vagyok 18, ha rosszabb lesz Magyarországon a helyzet, én is lelépek. Pedig nagyon ne szeretnék. Egész jól beszélek angolul, Kanadába vagy Ausztráliába viszonylag szívesen kimennék.
2021. márc. 24. 12:14
 10/33 Mansour ***** válasza:
69%

Nem önmagában az a baj, hogy fogy Magyarország lakossága, így is bőven felette van az ideálisnak. A baj az, hogy a világ népessége meg közben nő, ráadásul jellemzően a legszegényebb, legelmaradottabb vidékeken nő a leginkább. Ennek a néptömegnek egy része szükségszerűen megindul a jobb lehetőségeket nyújtó területek felé. Persze amíg lesznek nálunk jobb anyagi helyzetet kínáló országok, ahová könnyen bejuthatnak, addig nem nagyon kell félnünk a tömeges migrációtól. Mondjuk az sem kellemes helyzet, ha rajtunk vonulnak át az ellenőrizetlen migránscsoportok.

A népességfogyás által előidézett másik probléma pedig az elöregedés, és ezzel a nyugdíjrendszer esetleges összeomlása.

Szóval hiába lenne jó egy ideális helyzetben egy alacsonyabb népességszám, a fenti problémák miatt ezt sajnos nem engedhetjük meg magunknak. A családtámogatás szerintem jó módszer a reprodukciós ráta növelésére, de valószínűleg nem elegendő. Összességében ez egy csapdahelyzet: az életszínvonal növelésére törekszünk, de az általános tendencia az, hogy az életszínvonal emelkedésével csökken a termékenység.

2021. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!