Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem születik elég gyerek, ha...

Nem születik elég gyerek, ha így folytatódik, legfeljebb 2 évszázad, és teljesen elnéptelenedik Magyarország. Hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
40 évente 1 millióval csökken a lakosság. Nem a kivándorlás a fő ok, hanem hogy nem születik elég gyerek. Igen, sokan ki szoktak akadni, hogy ne én mondjam meg, ki vállaljon gyereket. De ez van. Nincs elég gyerek legalább a népesség szinten tartásához=eltűnik a nemzet. Arról nem is beszélve, hogy nem lesz nyugdíj.

#nyugdíj #Nepesség
2021. márc. 24. 11:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

#9

Alapvetően Olaszországba jöttem ki mesterképzésre és itt ismertem meg a barátomat (most már férjemet) aki anyai ágon olasz, apai ágon holland. Négy évig éltünk Rómában, majd a férjem kapott egy nagyon jó lehetőséget (nekem bárhonnan intézhető munkám van), így átköltöztünk Amszterdamba. A vírus miatt itt is maradtunk és mivel a férjem ajánlata nem egy életre szól, így annak végeztével nagy eséllyel visszamegyünk Olaszországba.


Az alábbiakat tudom tanácsolni:

- Tudd jól az ország nyelvét. Az egész jó angol kevés (persze még bőven van időd fejlődni), főleg egy angol anyanyelvű országhoz. Például amikor kiköltöztem, angolból és olaszból is megvolt a felsőfokú nyelvvizsgám. Szóval tudd jól az ország nyelvét és legyen erről papírod is. Több munkalehetőséged van és a beilleszkedés is könnyebb.

- Szeresd és ismerd az országot, ahova mennél. Ha csak azért mennél valahova, mert jók a lehetőségek, de amúgy a kultúra nem vonz, akkor nem fogod olyan jól érezni magadat hosszútávon. Ha kellően ismered és tiszteleted (nyilván nem kell minden apróságot tudni), akkor beilleszkedni is könnyebb lesz és a helyiek is nyitottabbak lesznek rád.

- Legyen terved és ehhez tartozik, hogy legyen valamilyen képesítésed vagy akármi, amivel el tudnál helyezkedni (ha tanulni mész ki ezek nem annyira szükségesek). Még mielőtt kimennél nézz szét, hogy milyen munkalehetőségeid vannak és akár vedd is fel velük a kapcsolatot.


Magadhoz igazodj, ne Magyarországhoz. Ha az ország a csőd szélén áll, de téged mégis odahúz a szíved, maradj. Ha az ország egyre jobban virágzik, de te mennél, akkor menj. Az elsődleges te vagy és a te vágyaid.


Kanadáról nem tudok nyilatkozni, Ausztráliába viszont nagyon nehéz kijutni (van ausztrál és Ausztráliába költözött barátom is), mert nagyon megválogatják, hogy kit engednek letelepedni - teszik ezt nagyon helyesen.

29/N

2021. márc. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem kell tartani semmitől sem. Ez is egyfajta természetes szelekció, kiszelektálódik az, aki nem bír a jelen körülmények között szaporodni. Utána meg lesz egy újbóli növekedés.
2021. márc. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
13%
Aki nem vallal magyarorszagra gyereket mert "nem adottak a lehetosegek" az pontosan milyen lehetosegekre gondol?
2021. márc. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
79%
#13 mondjuk ha már szülök akkor én akarom felnevelni nem az állam? De tudod ehhez olyan bérek kellenek, amikből ezt tisztességesen meg lehet tenni. Táborok, magántanárok, sportolás meg ilyenek.
2021. márc. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
21%

Nem az allam?

Miert nevelne az allam? Ha csak nem allami gondozott

2021. márc. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Túlnőttek az emberek igényei. Régen a szegények is több gyereket vállaltal, mégsem haltak éhen, mégis boldogok voltak. Csak pár évtizede általános az, hogy hívod a mentőt, ami bevisz a kórházba és ott ellátnak. Nem fogjátok fel, mennyire kivételesen kényelmes világban élünk. Mi alapon várjátok el, hogy biztosítva legyen minden?
2021. márc. 25. 07:45
 17/33 Mansour ***** válasza:
87%
Na igen, egyes válaszok itt nagyon jól mutatják, hogy az általános életszínvonal-emelkedés hogyan csökkenti a gyermekvállalási kedvet. Mert már olyan dolgokat tekintünk alapnak, amik régen fel sem merültek, illetve alacsony életszínvonalú országokban ma sem merülnek fel, mint a gyermekvállalás szükséges feltételei.
2021. márc. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
78%

"mégis boldogok voltak"

Nem voltak boldogok.

Te nem olvasol klasszikusokat?

2021. márc. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
26%
Budapesten nettó 3-400 ezreket keresnek az emberek, inkább azért nem szülnek, mert a jólétet nem adnák fel, jobb minden évben luxusnyarasra elverni a pénzt, mint gyereket vállalni.
2021. márc. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
89%

#19

Ezzel mi a probléma? Ha neki az fontosabb, mint a gyerekvállalás, akkor szíve ügye, nem lesz ettől rossz ember. Szerencsés helyzetben vagyok, nekem az utazások gyerekkel (vagy velünk, vagy addig a nagyszüleiknél vannak) is mennek, de nem ez az általános.

2021. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!