Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Harry Potter? (A többi lent)

Harry Potter? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Szerintetek lehet valaki HP rajongó, ha nem olvasta a könyveket? Csak mert sok ilyen barátom van, és én azt mondtam nekik, hogy olvassák el a könyveket, mert ez így nem igazi rajongás. Ugyanez a véleményem a Sherlockról. Én olvastam a könyvet, láttam a filmeket és a sorozatokat.

Szerintetek igazam van?



2021. ápr. 7. 09:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése :) Ők a filmekért és a filmek által felépített világért rajonganak, te meg a könyvekért és azok világáért. Nem ugyanazért rajongatok, de attól még maga a rajongás lehet ugyanolyan erős, ugyanolyan "igazi", szerintem.
2021. ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%

Egy olyan embernek, aki nem szeret olvasni, nem értem, hogy miért kéne átrágnia magát a könyveken? A film (legalábbis ahány részét eddig láttam) épp a jó adaptációkhoz tartozik, közel ugyanolyan képet ad, mint a könyvek, sőt, a látvány azért mégjobban dob rajta. Alapból rossz lenni neki az élmény, mert nem szeret olvasni, ráadásul nem lenne sok új, amit a könyvből megtudna és még korábban nem találkozott vele a netes portálokon. Szerintem csak rontana a rajongásán, elvenne a lelkesedéséből. Végső soron pedig a rajongás is csak egy hobbi, nem kell magára olyat erőltetnie miatta, amit nem élvezne.


Azoknak meg akik szeretnek olvasni, alap szokott lenni ilyenkor, hogy nekiesnek az eredetinek is.

2021. ápr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy épp a könyvekkel kezdik. Akkor kénytelenek a saját fantáziájukat használni és nem egy hálivúdi effektekkel telerakott látványvilágot kapnak készen. Ráadásul lehetetlen teljesen hűnek lenni bármelyik könyvhöz, mert akkor egész nap tartana 1 film. Jócskán ki vannak hagyva jelenetek.
2021. ápr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
14%
a fandom kiveti magából azokat akik nem olvasták a könyveket
2021. ápr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ugyan úgy lehetnek rajongik. Én is imádom a Harry Pottert, pedig csak a 4.részig olvastam a könyveket, de ugyan úgy az egyik kedvenc világomnak tartom.

És ugyan úgy szeretem a Sherlock-ot, pedig egy könyvet se olvastam. Nem ezen múlik.

(Amúgy imádok olvasni, évi kb 50könyvet olvasok. Csak szimplán kimaradtak)

2021. ápr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
20%

Én olvastam az első 3-4 könyvet, szenvedés volt.

Mégis szeretem a filmeket.

2021. ápr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A hideg kiráz, amikor azon verik magukat az emberek, hogy melyikük az igazibb rajongó. Komolyan...


Amíg felfogják, hogy nem teljesen ugyanazért rajonganak és helyén kezelik a dolgot, addig nincs vele baj. És igen, ez esetben (is) érdemes különválasztani a kettőt, pl. Ron karakterével nagyon csúnyán kibabráltak a filmekben, Piton professzor egészen szerethető.

2021. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Lehet valaki rajongó,de nem lesz igazi rajongó a könyvek nélkül. Ráadásul a filmek azért bőven elmaradnak minőségben a könyvektől. Mondhatod a csak filmeket nézőknek,hogy Hóborc,Ludo,kimúlásnapi party, Rita Vitrol egy animágus stb de csak értetlenkedve fognak rád nézni. Így meg a töredékét sem ismerik a történetnek, meg az egész varázsvilágnak.
2021. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

"A film (legalábbis ahány részét eddig láttam) épp a jó adaptációkhoz tartozik, közel ugyanolyan képet ad, mint a könyvek"


Akkor csak az első hármat láttad,a többi említésre se méltó "adaptáció"

2021. ápr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%

Lehet rajongani érte, persze.


(Bár aki nem olvassa a könyveket, az nagyon sokmindent kihagy. :)

2021. ápr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!