Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarországi romák közül...

A magyarországi romák közül miért beszélnek sokan úgy mintha külföldiek lennének akik nem beszélnek tisztán akcentus nélkül?

Figyelt kérdés
Közvetlen gyerekkoromból egy roma srácot ismertem az általános iskolából de ő normálisan beszélt magyarul úgy mint bárki más, viszont sokszor hallok a buszon,a vonaton olyan romákat akik úgy beszélnek mint hogyha nem is Magyarországon születtek volna holott itt születtek....

2021. ápr. 14. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Családi háttérből jön, mint a nyelvjárásoknál.
2021. ápr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A szüleik és nagyszüleik is így beszéltek. Ő is így fog beszélni a gyerekével, ezért a gyereke is így fog megtanulni.
2021. ápr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

A roma nyelvben elég sok szót a magyarral (adott ország nyelvével) pótolnak ki. Felvidéki vagyok, hallottam már magyar-szlovák-roma mix beszédet, hát az valami csúcs volt. Az egyik szó így, a másik úgy, a harmadik meg amúgy. 😁


Mondjuk ez a kipótlás lehet, hogy csak azoknál van, akik nem beszélik tökéletesen. Nem ismerem különösképpen a nyelvüket.

2021. ápr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!