Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen manapság a magyar, a...

Milyen manapság a magyar, a török és a mongol emberek közötti általános viszony és kapcsolat? (személyes tapasztalás szerint)

Figyelt kérdés

Ugyanis ha valaki mélyebben beleássa magát az emberiség történelmébe, akkor megtudhatja hogy: "Mirkhond, perzsa történetíró szerint a turkok, avagy keleti-hunok négy fő ága: abar, chazar, asi, petseneg, vagyis avar, kazár (a szabarok neve perzsa forrásokban), ászi, besenyő (e helyen kangar). Az avar, az ászi és a kangar szkíta nép, a szabar pedig török–szkíta."


Azaz hogy a törökök és a magyarok ősei azonos népcsoportból származtak, csak időben szétváltak.


Én egyébként ismerek néhány török illetőt és ők mind "rokonnépként" tekintenek ránk (leszámítva a majd 500 évig tartó- elsősorban vallási indíttatású ellenséges viszonyt). Hasonlóképpen van ez a mongol embereknél. Egész Kelet-Ázsiában nincsen még egy olyan nép, aki "lelki és szellemi szinten" ennyire közel érezné magához a magyar nemzetet (nem egy mongol származású emberrel beszéltem idáig, és eddig azt tapasztaltam, hogy mindegyikük "testvérnépként" tekint ránk).

Ékes példa erre, a mongol nagykövet, Batbayar Zeneemyadar:

https://www.youtube.com/watch?v=A7jyOF-nO8Q


"Ezt a magyar népdalt kizárólag ebben az előadásmódban olyan személy képes előadni, akinek etnikuma, és annak szellemi és anyagi kultúrája, érzelemvilága a magyarral azonos történelmi gyökérzetből ered."



2021. ápr. 17. 18:45
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!