Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen magas volt a középkori...

Milyen magas volt a középkori magyar átlagember?

Figyelt kérdés
Most vitatkoztunk egy barátommal, szerinte kb. 150 cm körül voltak az emberek. Azért gondolja így, mert amilyen kiállított középkori magyar páncélokat látott, mind ilyen alacsony volt. Ha tényleg így van akkor valószínű tényleg alacsonyak voltak az emberek, de én egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ilyen picik voltak a harcosok akik küzdöttek. Sose így képzeltem el :D. Velem lehet a probléma, de nem találtam biztos választ erre a neten, és egyszerűen addig nem akarok hinni neki, amíg nem találok egyet. :D

2021. ápr. 21. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Alacsonyabbak voltak, de nem ennyivel. Nem lehet, hogy szimpla érzéki csalódás a páncélok mérete? [link]
2021. ápr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nemaRendőrség ***** válasza:
77%

Azért 150 nem, de igen, jelentősen alacsonyabbak voltak mint a mai emberek.

A középkor elején 170 volt a lovagok átlagmagassága, majd ez lecsökkent 160ra, ahogy rosszabb lett az éghajlat európában és kevesebb volt az élelem, hűvösebb volt az idő.

Voltak persze magasak, és alacsonyak is, de a 21. századi ember magasságban köröket ver kb minden időre, leszámítva a korok arany éveit mikor bőség volt

2021. ápr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%
Minden generáció átlagosan egy picivel magasabb mint az előző. Ha visszamegyünk a középkorig biztos alacsonyabbak voltak az átlag emberek mint most, de voltak különbségek. Amit elképzelsz azt gondolom Hollywood formálta. Nagy 2 méter magas izmos viking harcosokról vagy a túlzó középkori festmenyekről ahol a Király minimum egy fejjel magasabb mint a parasztok. Akik amúgy vagy térdelnek vagy lovon ül a király.
2021. ápr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!