Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miota hasznaljak azt a szot...

Miota hasznaljak azt a szot hogy konteo?

Figyelt kérdés

En ezt a jarvany idejen hallottam eloszor es rajottem hogy az osszeeskuves elmeletre mondjak ezt. Valoszinuleg a conspiracy theory roviditese csak nem con-theonak irjak hanem fonetikusan.

Viszont amerikaban ezt a szot, vagy roviditest hogy konteo nem ismerik. Vegulis ki talalta ki ezt a szot?

Erdekes hogy a magyarok alkotnak olyan angol szavakat amiket amerikaban egyaltalan nem ismernek. Pl a home office amerikaban nem azt jelenti hogy otthonrol dolgozol hanem azt hogy van egy otthoni irodad.


2021. máj. 9. 23:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Hazug talán
2021. máj. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Konteós
2021. máj. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2013-ban adott ki Tóth Tibor {tiboru} ilyen címmel egy két kötetes könyvet:

"KONTEÓ

Harminc válogatott összeesküvés-elmélet"

2021. máj. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Konspirációs teória rövidítése, az utóbbi évtizedben terjedt el.
2021. máj. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tiborunak már 2013 előtt is volt egy ilyen nevű blogja, egyébként most is van, csak már nem nagyon ír oda semmit. Konteo.blogrepublik.eu


Amúgy előszeretettel használ ilyen szavakat, én pl. a gumitalpúak (=titkosszolgálatisok) kifejezést is tőle tanultam.

2021. máj. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A közkedvelt Tiboru saját beszámolója szerint 2008. december 10-én elindult blogjában használta először írásban a konteó szót, miután röviddel azelőtt a konspirációs teória kifejezés szavainak elejéből összetette"

[link]

2021. máj. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Khon Teodor beceneve volt a középiskolában.
2021. máj. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 scamdemic ***** válasza:
72%

Azt a kifejezést, hogy „összeesküvés-elmélet” (konspirációs teória, konteó), azért találták ki, hogy elüssék, negligálják, komolytalanná, súlytalanná tegyék azoknak a törekvéseit, akik az igazságot keresik, az úgymond világban zajló események mozgatórugóit, erőit kutassák, ráleljenek a célokra, miértekre. Az igazságkeresők lejáratása legalább olyan fontos manapság, mint az igazságtalanság elterjesztése, követendő paradigmává emelése.

Amúgy a CIA találta ki, talán még a '60-as években.

2021. máj. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Először a Kennedy-gyilkosság után nevezte a CIA conspiracy theory hívőknek azokat, akik nem fogadták el a hivatalos magyarázatot a merényletre.
2021. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!