Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vonták ki teljesen a...

Agnarr kérdése:

Miért vonták ki teljesen a közösség szerepét a bűnözés megfékezéséből?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, hogy feltétlenül vissza kéne hozni a középkori törvénykezést, de szerintem sokkal nagyobb visszatartó ereje volt annak, hogy a bűnöst a környezete megdobálta rohadt gyümölccsel a kalodában, és nem pedig dicsérte, hogy mennyire menő, mert törvényt szegett. Szerintem nagyon nagy probléma, hogy a közösség nem vesz rész és nem nyilvánít véleményt a helytelen viselkedéssel szemben. Ha csak az állam vesz részt a büntetésben, akkor a bűnözők nem fogják megérteni, hogy a tetteik nem azért illegálisak, mert csak, hanem azért, mert akadályozzák a közösséget.

2021. máj. 14. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Van benned igazság, de ezt a mai keretek közt hogy gondolnád kivitelezni?
2021. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Amennyire én tudom, jelenleg egy csomó embert, akinek börtönben lenne a helye, elenged a bíróság egy ejnye-bejnyével, vagy ha mégis rács mögé kerül, olyan jól kell ott bánni vele, hogy miután kiengedték (két nap után jó magaviseletért lassan már a sorozatgyilkosokat is), azzal vagánykodik, hogy milyen menő, hogy megjárta a börtönt, a többi birka meg még táplálja is belé ezt az érzést ahelyett, hogy elítélnék érte.

Szerintem elsőként észre kéne vetetni a közösséggel, hogy a bűnöző, aki közöttük nőtt fel, nem egy távoli, őket nem érintő probléma, amit majd állam bácsi rendez helyettük. Igenis érinti őket, mert az ő működésükkel van valami baj, ha egy bűnözőt neveltek fel, és igenis rajtuk is múlik, hogy biztonságos-e a településük. Azt nem mondom, hogy tényleg ki kéne szolgáltatni a bűnözőket a nép haragjának, de szerintem nem csak hogy beleférne, hanem kifejezetten segítene, ha a bűnözőket megmutatnák az embereknek, és engednék, hogy elküldjék őt melegebb éghajlatra, sőt, szerintem attól semmi komolyabb baja nem lenne, ha kalodába zárnák, hogy a közösség megalázza, hogy érezze, hogy nem ez az elfogadható viselkedésforma.

2021. máj. 14. 20:04
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Amennyire én tudom"


Rosszul tudod. Nem mindenki bűnöző, aki bűnt követett el. Ismerek pár embert, aki megjárta a sittet, egyik se dicsekszik vele, nem is beszélnek róla. Pl. a volt főnököm is, és hidd el, nagyon rendes, jóindulatú ember. A kiközösítéssel-megalázással semmit nem érsz el, csak azt, hogy ne tudjon visszatérni a normális életbe.


Akik meg tényleg antiszociálisak azokat pont nem érdekli a közösség meg a többi ember, lexarják.

2021. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!