Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hihetetlen módon zavar amikor...

Hihetetlen módon zavar amikor Budapestre azt mondják hogy Pest. Más is van ezzel így ?

Figyelt kérdés
Nem olyan nagy dolog mégis nagyon zavar. Pesti oldal vagy Pest megye is van. Az legyen Pest. Olyan nem is tudom úgy mondják sokan akik nem ott laknak mintha olyan sokat lennének ott hogy már csak így rövidítenek. Nyilván a többség nem ilyen csak mégis ilyet tükröz számomra.

2021. aug. 12. 03:53
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
41%
Engem is zavar, mikor mondják, hogy pesti vagyok. Nem. Budán élek. Bár én az összes rövidített településnévtől ki tudok készülni. Pár hete olvastam egy hírt egy vásárhelyi illetőségű fiatalemberről. Sokkal tovább tartott volna kiírni, hogy hódmezővásárhelyi illetőségű...
2021. aug. 12. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
69%
Engem is zavar a rövidítés, amikor Ukk községre azt mondják Uk.
2021. aug. 12. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%
Kérdezó, gondolom budai vagy. Ezt vidéki kollégáimnak próbáltam elmagyarázni (budai a cég), hogy egy budapesti esetében nagyon is számit, hogy budai vagy pesti, de nem nagyon értették.
2021. aug. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%
én pesti vagyok, így nem zavar. a budaiak meg sznobok
2021. aug. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy kortárs költőnk megaszonta:

"Egy biztos, hogy Pest soha nem ül fel Budának,

és hogy Budán ugyanúgy pestieket utálnak,

Budapest is hiszi, vidék, mint a bubópestis

és a másik oldalon szintén utálják a türhő pestit"

2021. aug. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%

1. Akit ez zavar annak vannak problemai

2. Tokmindegy h budai vagy pesti vagy senkit nem erdekel (mondom ezt ugy h a rozsadombon nottem fel...)


Merő szbobizmus ezen a kerdesen lovagolni

2021. aug. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 molnarmarcell21 ***** válasza:
94%
Kb. minden hosszabb nevű várost rövidítenek. Csaba, Fehérvár, Vásárhely... stb.
2021. aug. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%

Állítod, hogy zavar, közben betaggeled, hogy 'vidék'. Levidékezni mindent Bp-n kívül hasonló kaliber, ha nem rosszabb.

Személy szerint a Bp-t preferálom, Pestezni csak a Pestiek Pestezhetnek. Zavarni nem zavar, csak kerülöm, mint egyéni preferencia.

2021. aug. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
70%
Ez csak a budaiakat zavarja, pedig az is budapest, ami egyszerű embernek csak pest. Budaiak tényleg sznobok, és csak.röhögni lehet ezen a kérdésen is. Jó vergődést! 😉
2021. aug. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
70%
Na jah, viszont az talán még zavaróbb hogy a pest angolul kártevőt jelent :D
2021. aug. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!