Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek jó dolog, hogy...

Szerintetek jó dolog, hogy ide fejlődött a társadalmunk, hogy a belső értékek ( a túlzott magabiztosságon) kívül semmit nem érnek?

Figyelt kérdés

Jó, hogy az erények már nem szempont és csakis az számít mennyit akasztasz, mennyire tudod eladni magad meg ilyenek? A hamis barátok (de legalább menők) az igazi célpont, igazi barátság kutyát nem érdekli már. Párkapcsolatok dettó, a szerelem már nem szempont, egy lehetséges párnak 20-30 szempontot kell kipipálnia mielőtt számításba jöhet.


Tényleg ez az életvitel elhozza az embereknek a boldogságot? Sok nyomorúságban élő ember szegény országban sokkal életvidámabbnak, boldogabbnak tűnik mint a fogyasztói társadalom gyermekei.


Ezt megköszönhetjük a kapitalizmusnak? Ha eléri ezen szegény országokat ugyanilyen túlhajszolt, stresszes, depressziós, boldogtalan és senkiben nem bízó gyanakvó emberekké válnak ők is mint itt Európában meg a nyugati világban úgy általában?


2021. aug. 26. 11:00
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:

40


“Röviden: Igen”


Na ezért is jobb nem részt venni a dologban. Hódítgassák el egymást trófeának az emberek, hátha marad néhány normális utánuk.

2021. aug. 26. 23:37
 42/51 Wadmalac ***** válasza:

Hm, összefoglalnám röviden.

Szóval te elvárnád, hogy a számodra ideális istennő nulla befektetett energiád ellenére tolja félre a többi próbálkozót és keressen téged a terem legsötétebb sarkában, ahol sajnálod magad.


Hát, sok sikert az ücsörgéshez.

De akkor ne a világ rendjét vádold, hanem magadat.

2021. aug. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:

31


“A szociális skilljeidet mikor akarod fejleszteni?“


Ja és ez a legdurvább része. A szociális skillek nem mások mint a manipuláció, annak kipuhatolása, hogy a másikat milyen szavakkal lehet együttműködésre bírni, azért, hogy előnyeid származzanak belőle. Igen, asszem ez a legzavaróbb, hogy a szociális skillekben nem azt díjazzák amikor valaki egyenes, őszinte, hanem amikor az mondja ékesszólóan amit más(ok) hallani akar(nak). Na ez végtelenül gusztustalan a szememben. És való igaz, az ilyen “szociskillesek” a legnépszerűbbek mert remekül manipulálnak.


Egyre többet olvasom a fórumot annál jobban örülök, hogy nem adtam fel önmagam, és kitartottam az elveim, értékeim, azok egyenes volta mellett. Még ha kevés is rá a kereslet, inkább várjon az ember 10 évet, 20-at, de ne süllyedjen le a poshadt vízbe.

2021. aug. 27. 15:15
 44/51 A kérdező kommentje:

42


Ilyet senki sem vár el. Csak beszéljenek már 10-15 percet az emberrel, hogy kiderüljenek milyen értékei vannak. Ha nem kukorékol az ember mint a kakas a szemétdombon akkor már semmit sem ér emberileg?

2021. aug. 27. 15:16
 45/51 anonim ***** válasza:

43 ha neked a társas készségek össz-vissz manipulációt jelentenek, akkor nálad fejben nagyon eltorzultak a dolgok.

na mindegy, további jó magányos búslakodást a vélt erkölcsi elefántcsonttornyodban

2021. aug. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 Wadmalac ***** válasza:

"Csak beszéljenek már 10-15 percet az emberrel, hogy kiderüljenek milyen értékei vannak."

Nem fognak odajönni hozzád vizsgáztatni.

Nulla kezdeményezéssel nulla eredmény.


A kezdeményezést módjáról meg nem lehet itt gyorstalpalót tartani, de nem a tinderes jópofáskodós egysorosok az út.

2021. aug. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:

46


Barátzóna a max, ha testileg nem vonzódik. Miért működne másként mint egy férfi?

2021. aug. 30. 10:47
 48/51 Wadmalac ***** válasza:

"Barátzóna a max, ha testileg nem vonzódik."


Ha. Olyanról hallottál már, hogy az embereknek a véleménye változni is tud?


És egyébként a "barátzóna" sem egyértelműen testi vonzódási kérdés, nőknél sem.


Én spec most már olyan 4 hónapja környékezek egy csinos hölgyet, nagyon tapintatos, lassú közeledéssel, nulla konkrét jelét adva annak, hogy akarok tőle valami komolyabbat, egyszerűen csak félvéletlenül összefutva, beszélgetve, elviccelődve.

Se gazdag nem vagyok, se férfiszépség, nyomok vagy 120 kilót, majdnem 20 évvel vagyok idősebb, nem dobtam be pávatoll-lengetést, egyszerűen csak lassan érzékeltettem, hogy van közös érdeklődési körünk, van neki tetsző humorom, plusz értékelem a gondolatait.

És láss csodát, most hétvégi véletlen találkozásnál ő vetette fel, hogy találkozzunk, menjünk ki együtt valahova.


Én még biztosan nem kérdeztem volna rá. Ő megtette.


Ennyi.

Azért kíváncsi lennék, te belefektetted vonal akár azt a MINIMÁLIS energiát, amit én, 4 hónapon át?


Vagy inkább hagytad volna úgysem sikerül alapon.


Szóval nem, nem a világban van a hiba, nem a csajokban.

2021. aug. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 Wadmalac ***** válasza:

"A szociális skillek nem mások mint a manipuláció, annak kipuhatolása, hogy a másikat milyen szavakkal lehet együttműködésre bírni, azért, hogy előnyeid származzanak belőle."

Ha manipulatívan akarod használni.

Meg arra is jó, hogy azt megtaláld, akivel TÉNYLEG van közös hullámhossz. Erre nem gondoltál?

Arra, hogy nem abból lesz igazi kapcsolat, ha olyannak hazudod magad, amit a másik akar, hanem abból, ha tényleg olyan vagy?


És hogy ő olyan-e, amit te akarsz vagy NEKED is csak üres, külsőre alapuló igényeid vannak?

Mert akkor mi alapon kritizálsz ugyanezért mást?


Szóval, tulajdonképpen mi a célod, megtalálni a tökéletesen hozzád illő párt, vagy simán csak minél több kirakatbabát megrámolni, hogy addig mások irigykedjenek?


Esetlegesen a te céljaid ugyanolyan felszínesek, mint ami állítólagosan a mai társadalom hibája?

2021. aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:

49


Az én célom az, hogy olyan lánnyal jöjjek össze aki tetszik és erre a célra minimum a lányok fele megfelelne, nem vagyok annyira válogatós. Viszont 2021-ben ez is khurva nehéz, mert ne feledjük a Tinder, Snapchat, Tiktok és hasonló rémségek idejében élünk amelyek segítségével bármely lány perceken belül lebonyolíthat egy találkát egy top 20% pasival. Már nem gond ha nem ugyanabban a városban, faluban van, lehet utazni, meg kapcsolatot fenntartani a technológia segítségével. És az sem baj ha lazább a kapcsolat még a fiatalabb években, ráér megállapodni 30 vagy 35 felett. És az sem baj ha egyidejűleg több partnere van mindkettőnek. Ez 2021. A szüleim például csodálkoznak, hogy ilyenek a mai lányok.


És igaz. A feminizmus és liberalizmus következtében megengedhetik maguknak, hogy szigorúbban szelektáljanak. Nem kívánok vissza sötét időket de a nők igényei külsőt illetőleg sokkal koncentráltabbak mint a férfiaknak, amelyeké sokkal nagyobb szórású. És ezt biológiailag is meg lehet magyarázni, hiszen a nőknek és férfiaknak az ősidőkben teljesen mád szaporodási stratégiáik voltak. A férfinek az volt, hogy minél több helyen elszórja magját, ezzel is növelve esélyét annak, hogy génállománya fennmaradjon, míg a nőnek a legjobb génállomány kikutatása volt a cél és attól való teherbe esés, ezáltal növelve az utód túlélési esélyeit. Ez sokmindennel magyarázható, például azzal, hogy a szexxel a nő sokkal nagyobb kockázatot vállalt. Teherbe eshetett 9 hónapig ami tehetetlenné tette őt ezért egy nagyon jó genetikájú férfi kellett aki képes volt ezidő alatt védelmezni őt. Ugyanakkor a férfi ivarsejtek száma messze meghaladja a női ivarsejtek számát. Anno a férfiak csupán 40%-a adta tovább génjeit és a liberalizáció következtében közelítünk ehhez a számhoz, egyre több a szexuális absztinenciát folytató férfiak száma.

2021. aug. 30. 11:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!