Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki, hogy van a disznóvágással?

Ki, hogy van a disznóvágással?

Figyelt kérdés
2021. szept. 15. 11:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%
Nekem a leg szivszaggatóbb az volt amikor lyukas fazék hangot ad amikor kileheli a lelkét szegény pára mert átszurják szegény nyakát
2021. szept. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Utáltam.
2021. szept. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
88%
Semmi közöm hozzá, pesti vagyok, sosem voltam ilyenen. Nem is vágyom rá.
2021. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkent voltam mivel nagyszüleim tartottak disznót.

Mi lőttük vagyis nagybacsim.

Utana atszurta a nyakat es kesz kihuztuk az ólból perzseles, kibelezes, azt nem szerettem amikor belevagott a belbe az nagyon büddös volt. Utana kettefűreszeles. Utana meg felraktuk az asztalra veszekedes mennyi szalonna mennyi tepertő, hurka stb. Jó buli volt de már nem mennek disznot vagni meg diszno hust sem eszem azelőtt sem szerettem de akkor nem valogathattam, mivel sajat keresetem nem volt es azt ettem ami volt.

2021. szept. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 kriszpo ***** válasza:
83%
A disznóvágás az az esemény, amikor a kellemest összekötjük a hasznossal. Jó társasági esemény, és nem feltétlenül kell berúgni. A végeredmény pedig finom, ha jól csinálják :)
2021. szept. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 attila_72 válasza:
Útálom, mindíg éjszakába húzódott, olyan fáradt voltam hogy reszkettek a lábaim. A hentessel jó barát vagyok, de disznót többé nem szeretnék vágni. Inkább megveszem a húst.
2021. szept. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
#16: Azt mégis hogy? Mit tököltetek annyit? Délre mindig készen voltunk.
2021. szept. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Schreiber László válasza:
76%
Mindig szerettem a disznóvágást, de a legjobb akkor volt, amikor állandó csapat jött össze.
2021. szept. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Régen szerettem, mert akkor arról szóltak, hogy összegyűlt a család már hajnali 4-kor, kergettük a disznót, én sikáltam a seggét (ez volt a kedvencem :D)

Aztán kb egész napot eltöltöttük. Reggel volt hagymás vér, ebédre húsleves, toros káposzta. Nagyon imádtam az egészet.


Most meg ami van... Fater elmegy a helyi kereskedőhöz, megveszi a felhízlalt malacot, ott megszúrja, félbe szedi után jön reggel kapkodva, vergődik egy sort, a család is elmegy itthonról ilyenkor és idegenek jönnek pénzért segíteni. Utána teszi be a húst a kocsiba és járkál velük a megrendelőkhöz. Kész stressz az egész. Persze hát jó pénzt hoz de akkor sem olyan mint régen. Utálom.

2021. szept. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 KLászló válasza:
Ez az egyetlen módja, hogy hurka, kolbász, rántott hús, pörkölt meg hasonlók kerüljenek az asztalra. A disznó nem adja önként az életét!
2021. szept. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!