Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hozzám jönnek oda a...

Miért hozzám jönnek oda a kéregetők, mikor látszik, hogy szegény vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig tűnődöm azon, hogy miért engem szólítanak meg. Nem arról beszélek, amikor sorban mindenkihez odamennek. Arról beszélek, amikor egy embert néznek ki maguknak pl. parkban. Miért engem?

Ilyenkor mindig az az első gondolatom, hogy miből gondolja, hogy nekem van miből adnom? A turkálós, 10 évvel ezelőtti divat szerinti, rossz cipzáros dzsekiből vagy az alóla kikandikáló bolyhos pullóverből? Esetleg a kínais, feslő táskából?

Miért nem a láthatóan új ruhában lévő, jómódúabbakat szemelik ki?

Ilyenkor mindig nagyon kellemetlenül érzem magam, de el kell utasítanom a delikvenst. Egyszer-egyszer volt olyan, hogy konkrétan egy étkezésnyi hidegélelmet vettem nekik szupermarketben, de ritka az olyan szituáció, hogy ez megvalósítható (épp egy olcsó bolt mellett vagyunk, van rá időm, ő "beéri" a kajával és nem lécel le, amíg bent vagyok), vagy esetleg, ha megmaradt az aznapi szendvics, délután az még ehető, néha odaadtam. De pénzt nem adok, nekem az a pár száz forint is számít, arról nem is beszélve, hogyha mindenkinek adnék csak pár száz forintot, aki odajön hozzám, akkor konkrétan az egész fizum úszna (Budapest). Volt hogy baráti társaságban más adott, mert "kajára kell" aztán előttünk ment be a dohányboltba, ez sem túl motiváló. Tartós élelmiszert, meg gyerekeknek dolgokat évente 1x, karácsonykor adományozok.

Szóval miért engem szúrnak ki?



2021. szept. 25. 00:49
A kérdező szavazást indított:
Mindenkihez odamennek mindig, soha nem válogatnak, ezt csak beképzeled.
Mert kedvesnek, pozitívnak tűnsz, aki segítőkész.
Mert szerencsétlennek tűnsz, aki úgysem mer nemet mondani. (gerincferdülésem van)
Mert nem ismerik a divatot, nem tudják, hogy régi ruha van rajtad.
Más, leírom kommentben.
29 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Mert az igazság az, hogy aki kevésbé jómódúnak tűnik nagyobb eséllyel áll meg amég megkérdezik. És nagyobb eséllyel is ad mint a jómódú, aki hacsak nem önszántából dob be egy 1000est valakinek a kitett poharába, megsem áll és meg sem hallja.
2021. szept. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a drága ruha alapján döntenek, hogy kihez mennek oda, hanem az alapján mennyire keltessz bizalmat, mennyire vagy szerintük szociálisan érzékeny, és jószívű. Többnyire már kitapasztalták, hogy kik szoktak adni pénzt, és valószínűleg a nem a drága ruhába öltözött, tehetős emberek szoktak ezek lenni. Ők úgy csinálnak, mintha észre se vennék őket, vagy elhajtják őket. Én is tapasztaltam már, hogy hozzám is gyakrabban jönnek oda, de remélem nem a ruházatom miatt, hogy csórónak nézek ki. Egy szigorú tekintetű emberhez szerintem nem szívesen mennek oda, mindegy hogy szegénynek, vagy gazdagnak néz ki az öltözködése alapján.Ja és a tapasztalatom szerint nem mindenkihez mennek oda.
2021. szept. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2-es ez érdekes, mert én soha nem adok így... valami zavar van a rendszerben. :D
2021. szept. 25. 07:27
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
te vagy a kivétel. Hozzám is minden lejmoló odajön, és mind jobban öltözött nálam. Ha nem adok, kur.anyáznak, úgyhogy nem adok senkinek, mert mind ilyen szrjankó.
2021. szept. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg az apalján, hogy mennyire jószándékú vagy épp rászedhető arcod van. (Hozzám is mindig odajönnek.) Én azóta nem adok semmit, amióta egyszer a bolt előtt könyörgött, hogy éhes, vettem neki kaját, aztán közölte, hogy neki a pénz kell.
2021. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Újabban sok a drogos is. Nem adok senkinek. Így apránként a fizetésem felét szétosztogathatnám.

Van munka, tessék dolgozni.

2022. júl. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én kizárólag vak koldunak adok, soha, senki másnak.
2022. júl. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem szoktál rájuk nézni?


Nekem sokszor olyan mintha figyelnék hogy ki néz rájuk és ki az aki teljesen levegőnek nézi őkét és az elöbbihez mennek oda. Ha észre veszik hogy feléjük néztél akkor már mennek is.

2022. júl. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy szegényből hamarabb kinézik, hogy ad, mint egy gazdagból. Személyes tapasztalatom: két autóm van, egy Chevrolet Cruze (Ez egy Opel-rokon átlagautó) és egy Porsche 911. A Chevyhez néha odajönnek lámpánál kéregetni, a Porschéhoz soha.
2022. júl. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy kevésbé jómódú ember általában empatikusabb a kéregetők felé. Pontosan tudja milyen érzés, amikor nem futja valamire, ezért jobban összeszorul a szíve, amikor látja, hogy valakinek még arra sem telik, amire neki igen. Nekem legalábbis sokszor ez van a fejemben, amikor valaki odajön hozzám, de abban teljesen igazad van, hogy ebből rendszert csinálni nem lehet.
2022. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!