Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Még most is ingyenesen lehet...

Még most is ingyenesen lehet látogatni a központi Szabó Ervin Könyvtárat?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy amíg csak be akarsz ülni vagy körbenézni a könyvtárba, és nem akarsz kölcsönözni/internetezni, addig ingyenesen lehet látogatni, de ezt már pár évvel ezelőtt írták, a könyvtár honlapján meg nem tudtam igazán kiigazodni, szóval hátha valaki tudja az aktuális infókat itt. :D

2021. szept. 25. 16:16
 1/4 Pelenkásfiú ***** válasza:
74%

200 Ft-os adminisztrációs díj ellenében (egy évre) bemehetsz, olvasgathatsz, használhatod a WiFi-t, de nem kölcsönözhetsz ki dokumentumokat.

Regisztrációnak hívják.

2021. szept. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon remélem, hogy amit a #2 válaszadó írt, az csak félreértés.

A nyilvános könyvtárak - amilyen a Szabó Ervin is- működését szabályozó 1997. évi CXL. törvény ugyanis kimondja:


56. § (1) A könyvtárhasználó jogosult bármely nyilvános könyvtár szolgáltatásainak igénybevételére.

(2) A könyvtárhasználót ingyenesen illetik meg a következő alapszolgáltatások:

a) a könyvtárlátogatás,

b) a könyvtár által kijelölt gyűjteményrészek helybenhasználata,

c) az állományfeltáró eszközök használata,

d) információ a könyvtár és a könyvtári rendszer szolgáltatásairól.


(3) A könyvtár az ingyenes szolgáltatásokat igénybe vevő könyvtárhasználónak az 57. § (1) bekezdésében meghatározott adatait beiratkozási díj nélkül regisztrálhatja.


Tehát még az évi 200 Ft-ot sem kérhetik el a regisztrációért.

2021. szept. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

#2

A #2-es válaszadó te vagy.

Egyébként meg: [link]

2021. szept. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 válaszadó vagyok: Igen, tényleg elírtam. Természetesen (kizárásos alapon) az #1-es válaszolóra gondoltam. :)


Sajnos azóta máshonnan is visszahallottam, hogy valóban az a rendszer a Szabó Ervinben, amiről ő is írt. Hát ez szerintem enyhén szólva is aggályos.


Mondjuk azt nem értem, mit jelent az általad linkelt oldalon, hogy "Ingyenes, egy évre (200 Ft adminisztrációs díj)".

Hogy a regisztráció ingyenes, de annak adminisztrálása 200 Ft?! Úgy tűnik, valahogyan meg tudják magyarázni a bizonyítványukat...

2021. okt. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!