Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gorsabb az elsőbbségi posta...

Gorsabb az elsőbbségi posta mint a sima? Hamarabb ér oda a legél? És ha igen, mennyivel?

Figyelt kérdés

Többszörös tapasztalat alapján Egerből Madridba ~14 munkanap alatt én oda egy 11x22es normál levél, sima szállítassal. Ma(Október 5) ismét elküldtem egy ugyannilyen tulajdonságokkal bíró levelet, viszont elsőbbségi szállítással. Így változik a szállítási idő?


Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?



2021. okt. 5. 22:22
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
Annyiban változik, hogy a sor elejére kerül. Tehát amint megérkezik hozzájuk, kézbesítik is és nem áll a polcon, mert a postás mondjuk nem abba a járatba menne aznap. Ugyanez van a feladásnál is. Nem áll a postán. Egy átlag levél még áll egy - két napot a polcon, mielőtt kiviszik az utcabeosztás, hátralékok és egyebek miatt.
2021. okt. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

Országon belül egy elsőbbségi levél átlagosan 1 munkanappal később ér az adott címre, mint a simán feladott. Ez már legalább 50-szer bebizonyosodott nálam, mikor egyszerre adtam fel több levelet is, ugyanabba a városba.

Kínai rendelésnél viszont a fordítottját tapasztaltam, a regisztrált csomagok hamarabb érnek ide általában. Madridba lehet, hogy hamarabb fog odaérni, de ha így is van, sokkal rövidebb szállítási időt nem tippelnék rá, talán 1-2 nap.

2021. okt. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!