Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan értelmezitek ezt a...

Hogyan értelmezitek ezt a mondatot?

Figyelt kérdés

És teremté Isten a nagy vízi állatokat, és mindazokat a csúszó-mászó állatokat, amelyek nyüzsögnek a vizekben az ő nemük szerint, és mindenféle szárnyas repdesőt az ő neme szerint.


Definiáljátok mit értetek ki ebből a mondatból. És kérem hogy jelezzétek vallásos vagy ateista válaszadók vagytok. (ez nagyon fontos lenne)



2021. okt. 12. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus keresztény nevelést kaptam, de egyáltalán nem gyakorlom a vallást.


Hát elég egyértelmű amúgy. Megteremtette a cápakat meg cápa méretű és cápánál nagyobb halakat, meg az undibundi vizirovarokat, férgeket, ilyeneket. Nem értek ehhez.


Aztán csinált még néhány madarat is.


Ezt a nemük szerinti dolgot meg nem úgy kell érteni, hogy fiúz is meg lányt is csinált, hanem megkapták a fajukhoz tartozó identitásukat. Tehát xy állat xy módon néz ki és viselkedik. Csak így rövidebb megfogalmazni.

2021. okt. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Megteremtette a vízben élő állatokat és a kétéltűeket, illetve a madarakat.Én így értelmezem.

Nem tartozom sehová.

Úgy emlékszem nem szó szerint így olvastam ezt a részletet.

2021. okt. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

A 21., 24. és 25. vers ezenkívül azt mondja, hogy Isten tengeri állatokat, repdeső teremtményeket és szárazföldi állatokat teremtett, mindet a „neme szerint”. Ez kizárja azt, hogy egyetlen alapfajból fejlődjön ki minden más, vagy ez az alapfaj átalakuljon egy másikká.

Noé napjainak egész világra kiterjedő Özönvize előtt Isten utasítást adott arra, hogy minden szárazföldi állat és repdeső teremtmény ’nemének’ képviselői bekerüljenek a bárkába :1Mózes 7:2, 3, 14. Minden ’nemnek’ megvolt a genetikai lehetősége változatok sokaságának létrehozására. Így beszámolók szerint több mint 400-féle kutya ismeretes, a lovaknak pedig több mint 250 különböző típusáról és neméről tudunk. Minden állat egymás közt szaporodásra képes változata csupán egy a Mózes első könyvében említett ’nemek’ közül.

Tovább gondolva, hasonlóképpen a különböző emberi rasszok is — az europid, negrid, mongolid, vagy a Szudánban élő, két méter magas dinkák, valamint a 130 centiméteres pigmeusok — az első emberpár, Ádám és Éva leszármazottai 1Mózes 1:27, 28; 3:20.

2021. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
KZitus feltételezem hogy te vallásos vagy ,ugye? Kérlek jelezzétek hogy ateista vagy vallásos a kommentelő.
2021. okt. 12. 19:34
 5/13 KZitus ***** válasza:
100%
elnézésedet kérem, igen, hívő ember vagyok, Jehova tanúja
2021. okt. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
91%

Nagyon fontos, hogy a szentírást szószerinti értelmezéssel nem lehet értelmezni.


A sor (szerintem) azt jelenti, hogy az evolúció során napjainkra milyen állatok léteznek. Tehát a szövegrészletben felsorolt állatok nem hírtelen jelentek meg, hanem az evolúció révén. Ha jól tudom, ez egy tétel vagy dogma, hogy a szentírást nem szószerint értelmezzük (ha jól tudom, hogy ez tétel).


Vallásosként írtam ezeket.

2021. okt. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Mansour ***** válasza:
Kérdező, mire akarsz ezzel kilyukadni? Evolúció vs. teremtés kérdésben van szerinted ennek jelentősége?
2021. okt. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is ezt akartam kérdezni. Annyi bonyolultabb dolog van a Bibliában, miért pont ezt?
2021. okt. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kicsit elrontottam amit akartam mert nem az egész szöveget kellett volna kíírnom csak azt a részt hogy Isten a nemük szerint teremtette az állatokat.


Ha csak ezt a mondatot halljátok ,mire asszociáltok ? És itt lenne a lényeg hogy jelezzétek ki a vallásos és ki az ateista.


Pusztán arra vagyok kíváncsi hogyan érti ezt a nemük szerinti teremtést aki ateista és aki vallásos.

2021. okt. 13. 21:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Én ateista vagyok, ez a vallásosdi nem az én világom.


De továbbra is tartom, hogy nem biológiai nemeket teremtett, hanem identitásokat. Ebben a részben, persze.


#1es voltam.

2021. okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!