Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Népszámlálás alól kivonni...

Népszámlálás alól kivonni magam bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Ha én nem akarok nyilvántartásba kerülni és nem engedem be a népszámlálót, nem válaszolok a kérdéseire, akkor mi van? Megtehetem ezt?
2021. okt. 16. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Még aznap küldik a fekete furgont és az otthonodban kivégeznek.
2021. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Akkor alapvető tévedésben élsz. Több száz nyilvántartásban vagy jelen, az összes adat, amit kérdeznek tőled, valahol valamelyik nyilvántartásban szerepel.

A népszámlálás oka az, hogy e nyilvántartások nem pontosak, nem mindig és nem megfelelően tartják karban, továbbá embertelen feladat ezeket összevadászni, elemezni, célszerűen kigyűjteni belőle ami kell abban a sorrendben, ahogy kell. Ehelyett egyszerűbb 20 évente azt mondani, egy adott időpontban sok ember mindenkihez elmegy, kikérdezi, így azt lehet mondani, ezen a napon az országban ez a helyzet.


Mindezeken túl, a népszámlálást a gazdasági számításokhoz és tervezéshez csinálják a társadalom érdekében, ezért törvény szabályozza. Azt is, hogy mi legyen azzal, aki nem működik együtt. Általában megbüntetik.

2021. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hollófernyiges ***** válasza:
89%
Én már két népszámlálást is elblicceltem, nem volt következmény. Nem elvből, más programom volt.
2021. okt. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

#2 Jól írja. (Azon kívül, hogy nem 20, hanem 10 évente van népszámlálás. Illetve ma már nem olyan sok ember megy kikérdezni, mert már 2011-ben is ki lehetett tölteni online is. Jövőre valószínűleg még nagyobb arányú lesz az online kitöltés.)


Egyébként szerintem nem bűncselekmény, de szabálysértés.

2021. okt. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én legutóbb (nem engedtem be a népszámlálási biztost, mert) elektronikusan töltöttem ki a népszámlálási kérdőívet. Így aztán a nemzetiségemhez azt írtam be, hogy: belga. ;-)

Egyébként a népszavazási adatszolgáltatás kötelező, a megtagadása a törvény értelmében szabálysértés.

2021. okt. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!