Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem értem, hogy mire vonatkozi...

Nem értem, hogy mire vonatkozik az a mondás, hogy "nem erőszak a disznótor"?! Magyarázatok el, legyetek szívesek!

Figyelt kérdés

Mivel szerintem a disznó megölése erőszakos, ezért egyáltalán nem értem, hogy miért mondják, hogy nem erőszak.


Akkor kire vagy mire vonatkozik? Nem a disznóra?



2021. okt. 22. 14:35
1 2
 1/12 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Ezt arra mondják, ha valakinek felajánlanak valami jó dolgot, ő pedig elutasítja.

Tehát nem a disznótorra vonatkozik, hogy "nem erőszak", hanem arra, hogy "én aztán nem foglak kérlelni/erőszakoskodni, hogy fogadj el valamit, ami neked lenne jó".

..és hogy miért disznótor?

Gondolom, régen sok helyen kivételes alkalom volt, amikor levágták a disznót és jókat ehettek.


Példa:

- Pistike, gyere, megyünk moziba!

- Nem akaroook!

- Jól van, nem erőszak a disznótor!

2021. okt. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A disznotor a paraszti vilagban a par napos jolet szimboluma, amikor egyszerre sok husfele kerul az asztalra. Egyebkent sem a diszno leolese a disznotor (az ugyanis a disznovagas), hanem a mar leolt diszno feldolgozasa utani lakoma. Tulajdonkeppen felfoghato unnepnek vagy tiszteletadasnak is, amikor osszejon a rokonsag es a teli inseges idoben vegre egy jot esznek-isznak.
2021. okt. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


igen a tor az mas fogalom

roviden erthetoen "disznoeves"

vagy "hurkaeves"

ha igy erthetobb


amugy egyre humanusabban olik le allatokat manapsag

es regen se a kinzasra mentek ra hisz sok idot erot vett volna el ("atszani" az etelel)

2021. okt. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Valóban, az nekem eszembe sem jutott. Soha nem voltam még disznóvágáson és disznótoron. Azt hittem, hogy már a disznóvágáskor elkezdik az evészetet. Pl disznósültet? Olyat sem esznek olyankor?


Bár a megadott linken ez szerepel: "disznóölés után rendezett bőséges étkezés". Ezt hogy kell érteni? Aznap vagy sokkal később?


Köszönöm a válaszokat!

2021. okt. 22. 22:41
 5/12 anonim ***** válasza:

A disznotort aznap tartjak, az ott keszulo etelek egy resze nemigen eltarthato (pl. hurka, sult ver), igy hamar meg kell enni meg elvinni belole a rokonoknak, baratoknak.


A tartosithato dolgokat addigra mar fustre tettek (kolbaszok, disznosajt, oldalas, sonkak, csulkok), a szalonnat megabaltak es ott log a kamraban, es a tobbi alkatresz is lassan a helyere kerul.

2021. okt. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem, és köszi az infót!
2021. okt. 23. 00:41
 7/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt sem tudom elképzelni, hogy hogyan lehet vért sütni?!
2021. okt. 23. 00:43
 8/12 Pelenkásfiú ***** válasza:
Úgy, hogy a vér megalvad (még sütés előtt) és már nem folyékony.
2021. okt. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Több, mint bizarr.
2021. okt. 23. 09:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Bizarrnak tunhet, de igazabol a diszno leheto leggazdasagosabb felhasznalasat segiti ez is. Semmi nem megy veszendobe, kiveve talan a belek tartalmat, minden mas hasznosul igy vagy ugy.
2021. okt. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!