Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az arab kultúrában mennyire...

Az arab kultúrában mennyire jelenik meg a szépség és a szerelem mint eszményi kép?

Figyelt kérdés

Náluk ha nem is láthatták a nőket szinte mindent eltakaró öltözet nélkül vagy nem is lehetett szociális interakció két fiatal közt, hogyan gondolkodtak ezekről a kérdésekről, amelyek minden közösségben felmerülnek és mozgásban tartanak?

Egyáltalán milyen képzeteket társíthattak ezekhez a fogalmakhoz, mert a mesék szintjén biztos megjelennek náluk is, más irodalmi művekben vagy zenében nem tudom.



2021. nov. 28. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Semennyire. Ezek tiltott dolgok ott.
2021. nov. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Ha szó szerint értem, hogy arab kultúra, az kiterjed az egész „arab világ” nevű térségre, amelynek része pl. Marokkó is, ami meg nem is éppen teljesen arab etnikailag (egyvalami igaz az utóbbi országban minden helyire: mindenki marokkói; népek szempontjából több is a berber mint az arab ott). Szóval az iszlám kultúrájú helyek közül melyikre gondolsz? :)

• Ott, ahol kb átmenetiek a szokások az arab-félszigeti és az európai között, pl. Marokkóban, ott, ahol (nemcsak a turisták miatt, hanem a helyiek között is) több fedetlen női fejet láttam mint kendőset, ott, ahol csak minimálisan van több dolog tiltva mint nálunk (Marokkóban sem láttam semmilyen alkoholt a boltban, mert az ott sem lehet), nem tilos két különnemű_és_idegen helyi közötti interakció sem, OTT biztos, hogy a szerelem/randizás téma ottani működése/lehetősége közelebb áll a miénkhez mint a szaúdiakéhoz.

• Ott, ahol maga az élet sem koedukált, ahol még étteremben is csak azonos neműek ülnek ugyanannál az asztalnál, az iskolák sem koedukáltak (az egész épületben nincs jelen az ellenkező nem), na OTT van az, hogy max fejben létezik a kép, ha létezik, hogy bárcsak bele is szeretne egymásba az a férfi és nő, akik egy pár lesznek. Ahol még csak nem is beszélget az utcán helyi férfi és helyi nő, ahol nem is a mi számunkra hagyományos módon ismerik meg egymást, ott van az, hogy max fejben vágyhat az ember arra, hogy ne csak formális család legyen az új családja, hanem a párjával még szeretet is lehessen. Hogy ott hogyan ismerik meg egymást a párok, ahol még csak az utcán (legalább az intézményeken kívül, ezért írok utcát) se lehet? Hát úgy, hogy a családnak az illető egyénnél idősebb része jelöli ki. Hiába nincs koedukált interakció, családok közötti kapocs lehet, mondjuk apa ismeri a másik családból szintén az apát, anya az anyát. Maga a tali lehet csak egynemű emberek között van, de tudni tudnak egymás létezéséről, a házasok megbeszélik egymás barátait/barátnőit, és azok családjait. Hopp, megvan a kiszemelés, kinézve a fiúnak/fiatalembernek a másik család lánya.

2021. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akármi van az utcán, semmi nem írja felül az írásos emlékeket. Az Ezeregyéjszaka meséi lehet csak mesék, de írottak és arab mű. Az Aladinban nincs szerelem? Egy mai arab azt nem olvashatja? Szóval sztem "even if" nem tud valaki házasságnál előbb ÉS saját bőrén szerelmet tapasztalni, legalább tanulni róla még ettől függetlenül sem lehetetlen. (avagy nemcsak arról lehet tudomásom, amit látok is, ahogy nem látom a jó Istent se, meg a levegőt se)
2021. nov. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!