Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miskolc szerintetek szép város?

Miskolc szerintetek szép város?

Figyelt kérdés
A komcsis betondzsungelek megrondítják ugyan, nem tett jót ennek a városnak, meg persze elég lepukkant, nincsenek a házak felújítva évtizedek óta. Köztudott, hogy Miskolc belerokkant a rendszerváltásba. De aki túristaként itt járt valaha, mit gondol róla? Ugye kiemelhető látványosságai is vannak: Miskolctapolca, Lillafüred, a belvárosi sétálóutca és az ottani belső eldugott kertek. Avas és a pincesor, Diósgyőr és a diósgyőri vár, a Majláth, a Tündérkert, a deszkatemplom, stb. Mit gondoltok róluk? Lyukóbányáról meg sajnos köztudott, hogy az ott lakók kincsként kezelték, nekem is volt ott nyaralóm, amíg meg nem jelentek ott a nemzetiségiek. Gyönyörű tölgyfák, gyümölcsfák voltak ott, amit azóta kivágtak a cigányok tüzelőnek... Szóval a nyomornegyedeket és az omladozó házakat leszámítva, hogyan látjátok Miskolcot, és B.A.Z. megyét?
2021. dec. 6. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én szeretem.
2021. dec. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik Miskolc hangulata, és elég változatos is a város.
2021. dec. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Lillafüred szép, de Miskolc nekem nagyon nem tetszett amúgy. BAZ megyében a táj szép.
2021. dec. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mansour ***** válasza:
100%

Kicsit túlzás lenne általánosságban azt mondani, hogy szép város, de azért megvannak a maga szépségei. Nekem turistaként kimondottan pozitív csalódás volt. Nagyjából 10 éve jártam ott először, és azóta még párszor. Azelőtt mindig csak rosszat hallottam Miskolcról, szóval egy elég negatív kép élt bennem, és ehhez képest meglepően jó benyomást tett rám a város, egy-két kisebb részlettől eltekintve.

Lillafüred az ország egyik legszebb pontja, Miskolctapolca egy nagyon hangulatos és teljesen rendben lévő városrész, Diósgyőr (a vár környéke) is kimondottan tetszik. A belvárosban a Szinva-terasz és a Városház tér és Erzsébet tér környéke kifejezetten kellemes. Az avasi pincesor meg egy külön kis gyöngyszem, csak a városnak talán többet kellene fordítania a rendbentartására.

2021. dec. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mansour ***** válasza:
100%

B.A.Z. megyéről túl sokat nem tudok mondani. A Bükkalját ismerem kicsit jobban (Bogács és környéke), azon kívül csak Aggteleken és környékén (Jósvafő, Szinpetri), valamint Tokajban voltam egyszer. Turista szempontból ezek teljesen rendben vannak, bár Tokajon lenne még mit fejleszteni.

Tudom, hogy az ország legszegényebb, legproblémásabb vidékei is a megyében vannak, de azért cserébe vannak kiemelkedő természeti és kulturális értékek is.

2021. dec. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Betondzsungel mindenhol van, nem ebből kell kiindulni. A belváros meg ezek a kiemeltebb részei (Tapolca, Lillafüred) szépek.
2021. dec. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!