Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Annak van valóságalapja...

Annak van valóságalapja hogyha külföldön vagy, kerüld el a külföldi Magyarokat?

Figyelt kérdés
több negatív, lehúzó sztorit is hallattam, aminek a végére ez lett kihozva
2022. febr. 13. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nem volt személy szerint ilyen tapasztalatom
2022. febr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Ez általánosítás...
2022. febr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Ez akkor igaz, ha külföldön élő magyar nyelvtudás nélküli munkát hírdet magyarországon. Annak garantált csalódás lesz a vége, hacsaknem az elején elmondja mennyivel akar lehúzni.

A többi sztori az a segítséget kínált/kapott egy magyartól és nem azt kapta amit várt dolog ugyanúgy szembejön más nemzetiségűvel is, vagy magyarországon magyarok között is, szóval az ilyen csak belemagyarázza meg bosszúságból jön.

2022. febr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig köszönök ha magyarral találkozom(Angliába vagyok) nem szoktak vissza köszönni még csak egy biccentés se...

Szóval le szoktam erről de rengetegszer van rá példa hogy tudomást se vesznek a másikról


Járok lengyel boltba ott nagyon aranyos az eladó lány vele sokat szoktam beszélgetni ott szoktunk egymásnak infót osztani hogy mi most otthon a helyzet stb stb

2022. febr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván vannak kivételek, de nekem többnyire rossz tapasztalataim vannak a külföldi magyarokkal.

Könnyen és kényelmesen beleilleszkedtem a helyi (olasz) környezetbe és akárhányszor megneszeli ezt kint élő magyar vagy ide vágyó magyar, rögtön rám zúdulnak. Tanítsam meg a nyelvet (nyilván ingyen), keressek nekik munkát és szállást, avassam be őket minden helyi dologba, segítsek így és segítsek úgy, mindezt úgy, hogy azt se tudom kicsoda. Egyszerűen elvárják, hogy oldjam meg minden bajukat csak azért, mert mindketten magyarok vagyunk.

2022. febr. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5

Pontosan ezt akartam írni. Szállást is adj, természetesen ingyen, csak pár hétig, amig nem talál lakást, aztán ittragadt a nyakamon 3 hónapig, fuvaroztam jobbra-balra, mert hát én ismerem a várost, és kb annyira szállt bele a rezsibe meg a kajába meg a benzinbe, mint amennyit én fizetek neked egy bukfencert. Aztán én voltam a szemét, mert a negyedik hónap végén kiraktam. (Írország)

Kérdező, bárhol is vagy, légy óvatos a magyarokkal. Nem mindegyik szemét, de nagyon sokan visszaélnek azzal, hogy "de hát mi tartsunk össze".

2022. febr. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
Hiába pontoztok le pont erre írtam. Szivességet adsz és nem azt kapod vissza amit vársz ne az legyen már a probléma, hogy magyar... elég buta hozzáállás.
2022. febr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam és laktam is magyarokkal (meg románokkal, horvátokkal, lengyelekkel, spanyolokkal, guatemalaiakkal, olaszokkal és angolokkal), és minden más tapasztalatommal azt kell mondjam, sajnos a magyarok voltak a leglehúzóbb, ott árt, ahol tud emberek mind közül.

Természetesen vannak rendes emberek az ismerőseim között is, de az esetek többségében inkább kerülöm a magyarokkal a szándékos kapcsolatot. (Angliában élek.)

2022. febr. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

En Amerika olyan reszel lakok ahol nincs kifejezetten sok magyar. Talalkoztam par magyaral egy helyi magyar szervezeten keresztul de konkretan egyikkel sem tartom rendszeresen a kapcsolatot, nem jarok ossze veluk.

Van koztuk aki rendes, segitokesz, mas meg azt nezi hogy XY mennyit keres es irigykedik hogy biztos tobbet keres nala.

Dolgoztam valakinek aki tolunk kb 30 percre lakik. A hazanal volt melo es megcsinaltam neki olcson, gondoltam segitek neki es meg valamennyi penzt is keresek. Aztan megtudtam hogy igazabol nem is annyira szegeny ahogy o eleinte beallitotta magat, tehat tudott volna felvenni egy vallalkozot hogy megcsinalja a munkat, csak sajnalta ra a penzt. A tanulsagot levontam, tobbet nem dolgozok nala, csak akkor ha rendesen megfizet, en nem fogok kedvezmenyeket adni jofejsegbol.

Azt hittem osszehaverkodunk, erre latom csinal bulikat, de egyikre sem vagyok meghivva.

Mas magyar akivel talalkoztam az normalis volt, bar veluk csak beszelgettem nehanyszor, nem uzleteltem veluk, nem dolgoztam nekik.

2022. febr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
32%
Ez sztereotípia. Olyan mint a minden nő pénzéhes, minden férfi csalfa, lusta.
2022. nov. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!