Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érhet-e hátrányos megkülönbözt...

Érhet-e hátrányos megkülönböztetés valakit Magyarországon, tanárként, ha felvállaltan leszbikus párkapcsolatban él?

Figyelt kérdés
Felvállaltan alatt azt értem, amit heteroszexuális emberek esetében is kell érteni.

2022. márc. 15. 12:24
1 2
 1/15 anonim válasza:
15%
Csak ha oroszpárti vagy.
2022. márc. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Paprion nem, a gyakorlatban viszont sehova nem fognak felvenni
2022. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem érhet. Van egy radikális rétegje az országnak. Viszont nem hiszem, hogy miattuk rettegésben és árnyak közt kéne élni. Ha nem a leszbikusság miatt utálnak, akkor találnak mást, pl. mert tanár vagy. Lényegében ezek az emberek bármiért kipécézhetnek, ezért kell ignorálni őket, legyenek olyanok, mint a légyzümmögés.
2022. márc. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
22%
Dehogy. Minden szülő kifejezetten örülne ha leszbi vagy homo tanár tanítaná a gyerekét.
2022. márc. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ebben az országban nem csak érhet, hanem érni is fog. Sajnos a gondolkodásmód nem fejlödőtt ebben az országban, ezért tartunk itt.
2022. márc. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell beszélni róla
2022. márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#2-nek van igazsága a dologban.Viszont ha a helyedbe képzelem magam heteróként, akkor rólam nem tudja senki, hogy milyen kapcsolatom van, csak ha elmondom.

Nem teszek ki sem magamról, sem a férjemről képet közösségi oldalakra, 1 db profilképem van.Ritkán teszek ki képet, olyat is, amin a férjemmel vagyunk(esetleg más családtagok is), de ezt csak ismerősök látják.

Ha valaki nem ismer és nem kérdez a magánéletemről, akkor nem hirdetem, hogy házas vagyok.Hordok jeggyűrűt és kész.

Szerintem egy munkahelyen, főleg egy iskolában ez nem is igazán derülne ki.Az én anyám pl. sose kérdezte a tanárokat kivel élnek együtt, ők meg nem mondták.

2022. márc. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#6 Oké, ez elvben szép és jó, de a gyakorlatban nem ilyen faék egyszerűségű. Tegyük fel órán tényleg nem említi, mert mondjuk olyan tantárgyról van szó, amihez sehogy nem kapcsolódik a magánélet. (Tehát például nem idegennyelv, mert abba vannak olyan témakörök)

De csak van olyan kolléga, akit jobban kedvel az ember, beszélget vele, és egy sima elmentem túrázni a párommal kijelentésből is kiderül, hogy mi a helyzet.

Vagy ha csak iskolán kívül elmegy az adott tanár valahová a párjával, mondjuk egy boltba ott is találkozhat diákkal véletlenül.

2022. márc. 15. 13:15
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

#8 Én pl. kifejezetten rühelltem az olyan tanáraimat, akik a magánéletükről fecsegtek tanítás helyett.Ha emberi kapcsolatokról muszáj beszélni, akkor sem kell konkrétan a saját családi dolgaidat kiteregetni.

A kollégáid meg nem gyerekek, nem szülők.Ők nem fogják úgy sem ezt reklámozni, max egymás közt megbeszélik.

Abból, hogy a "páromnak" hívsz valakit az sem derül ki, hogy az illető milyen nemű.Hogy a példádnál maradjunk.Megkérdezik hol voltál a hétvégén?Te válaszolsz, hogy túrázni a párommal.Nem kötelező mondani, hogy Zolival vagy Zsuzsival, ha a kutya nem kérdezte.Én is így beszélgetek heteróként olyan emberekkel, akikkel nem is vagyok baráti viszonyban, mi köze hozzá?


Hogy a boltban meglátnak egy nővel, akkor mi van?Én is mentem már a boltba a nővéremmek és anyámmal is, sőt barátnővel is.Senki nem kérdezi meg, hogy ők az élettársaim-e.A férjemmel meg vásárolunk a boltban, nem fogdossuk egymást.

2022. márc. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
A mostani politikai hangulatban, amikor összemossák a homoszexualitást a pedofíliával, tanárként biztosan nem érne hátrány, mert azt sem engednék, hogy tanárként dolgozz.
2022. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!