Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez a rövid szólás mit jelent?...

Ez a rövid szólás mit jelent? (angoltudás szükséges)

Figyelt kérdés

Láttam egy lányt, akinek a pólóján ez a felirat szerepelt:


Blood type: matte black with a hint of gold


Szó szerint értem a jelentését, de egészen biztos, hogy átvitt értelemben van valami jelentése a személyiségét illetően, és én erre lennék kíváncsi.



2022. ápr. 9. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
aranyból van a szíve. Amúgy proliszöveg
2022. ápr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Ez nem szólás, csak ilyen rövid, divatos idézet, kb. mint anno a YOLO vagy az "Another day, another slay" dolog.

Nincs semmiféle mély, átvitt értelme, csak szerintem a matte black arra utal, hogy ő "kemény", valószínűleg rocker/goth/hasonló stílusú csaj, a hint of gold pedig szerintem vagy azt jelenti, hogy ezzel párhuzamosan szereti a luxust, csillogást is, vagy hogy szimplán nem unalmas, az átlagtól eltérő.

Nem hinném, hogy bármi köze van a személyiségéhez, csak valószínűleg tetszett neki maga a póló és ennyi.

2022. ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a mögöttes jelentése, mint magyarul is, ha szó szerint lefordítod. Fekete a vére egy csipet arannyal. Ez nem egy kifejezés, csak bele kell gondolnod, hogy metaforikusan mire utalhat.
2022. ápr. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Belegondolok és túl sokfélét jelent számomra, nem tudok egyértelmű következtetést levonni.
2022. ápr. 10. 09:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Én semmilyen következtetést nem tudok levonni
2022. ápr. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!