Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Spanyolországba költözéssel...

Spanyolországba költözéssel kapcsolatban: Mennyire lehet az angol nyelvvel boldogulni? Illetve mennyire vetik meg a spanyolok a magyarokat?

Figyelt kérdés

Tervezem Spanyolországba költözni, mert ez az egyetlen olyan ország, ami egyszerre:


-Gazdaságilag és mentalitásban is jobb mint Magyarország

-Meleg van (nekem az nagyon kell, rühellem a hideget, azonban a hőséget jól tolerálom)

-EU-s tagállam lévén vízum nélkül le tudok telepedni.


A felsőfok és anyanyelvi szint közötti angol tudásom miatt elsősorban az Egyesült Államok (Florida, Texas) Ausztrália, vagy Új-Zéland jött szóba, csak ezekre a helyekre kb esélytelennek látom a vízumot, hacsak nem rendelkezem egy halom pénzzel, vagy házasodom oda, vagy vagyok nagyon szerencsés... Tehát nem lehet tervezni...


Természetesen a spanyolt már most el kezdtem tanulni, mert azt tudom, hogy arra mindenképp szükség lesz... Meg úgy gondolom, hogy ha már egy adott országban élünk, akkor "illik" megtisztelni az ott élő embereket azzal, hogy a nyelvüket elsajátítjuk, amennyire tudjuk... Azonban ezzel kapcsolatban így is felmerült bennem néhány kèrdés.


1. Kimagasló angol tudással, de (majd) alapfokú spanyol tudással mennyire lehet boldogulni olyan városokban mint pl Benidorm, Málaga, Valencia, esetleg a Kanári-Szigetek? Esetleg általában igaz az, hogy a nagyvárosokban sokkal jobban beszélnek angolul, míg a kisebb népsűrűségű városokban meg kb annyira, mint a magyarok általában? (Azaz inkább semennyire, mint kicsit)


2. A spanyolok általában mennyire szeretik / vetik meg a magyarokat? Nem akarok politizálni, de azért a mostani kormány igencsak elérte azt, hogy EU ellenesnek tituláljanak minket (szerintem) és jogosan.. 2018-ban pl Svédországban lerasszisztáztak az utcán, mikor megtudták, hogy magyar vagyok, rögtön ezzel asszociálták és más nem is kellett hozzá. Eléggé rosszul esett. Mennyire lehet számítani arra, hogy ezúttal esetleg le "orosz kémeznek" vagy Putyin-agresszor barátoznak vagy a Szájer botrány miatt cikiznek, vagy hasonló, csak mert magyar vagyok és a kormányunk így ismertetett meg minket a világnak?


Kicsit hosszúra sikeredett a két kérdésem, de úgy gondoltam kellett, hogy kicsit "vadregényes" legyen :D


Köszi a válaszokat előre is!



2022. ápr. 11. 06:02
 1/1 anonim ***** válasza:
50%

Én nem ott éltem, hanem turistaként(tanulóként)

voltam ott fél évet, ez 2019-ben volt. Én Madridba voltam és ott mindenki tudott angolul. Nyílván én egyetemisták között voltam akiknek az órái angolul zajlottak, így lehet nem túl releváns.

A többi várost nem igazán ismerem.


Nem tapasztaltam megvetést, pedig már akkor is adtunk okot arra, hogy leakármizzenek minket. Ellenben amit veled (is) csináltak az borzasztó. Nem a politikai vezetés miatt kellene megítélni egy országot, még akkor is, ha ez a mi "akaratunk”.


Ha az én véleményemre vagy kíváncsi, jól teszed. Ha úgy érzed nem köt téged sokminden ide akkor ne maradj! Ne szívj velünk. Az a baj, lehetsz milliárdos vagy ismerhetsz rohadt sok embert, akkor se változtathatsz meg semmit, legalábbis olyat amit a hatalom nem szeretne……

2022. ápr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!