Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon felnőtt ázsiaia...

Magyarországon felnőtt ázsiaiak, vagy akiknek ázsiai a párjuk, ért titeket/a párotokat megkülönböztetés, bántalmazás Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ma láttam ezt a hirt:


[link]


A férjem ázsiai, és itt élünk Szegeden. Az ilyen hírek után féltem, hogy őbelé is belekötnek, ha egyedül megy az utcán, vagy ha lesznek gyerekeink, őket fogják bántani a származásuk miatt.

Eddig csak egyszer "ért minket atrocitás", akkor is egy elhaladó autóból mutatott be a páromnak egy férfi, amiért magyar nővel van együtt.


Magyarországon felnőtt ázsiai származásúak, ért titeket bármiféle bántalmazás itthon? Vagy akiknek a párja ázsiai, nektek volt gondotok a rasszizmusból?



2022. máj. 31. 16:37
 1/7 Isti22 ***** válasza:
80%

Meglepődtem ezen a híren, mert Szegeden töltöttem egyetemista éveimet - ami nem most volt - , és már akkor is elég sok külföldi diák volt. Ráadásul pont a kelet-ázsiaiakkal jellemzően kevésbé negatívak a magyarok, mint egy arabbal vagy afrikaival.


De hogy válaszoljak a kérdésre is, az én párom is "vágott szemű". A leggyakoribb, hogy megbámulják alaposan, de szerintem az tök természetes. Egy-két beszólás már megesett az elmúlt bő tíz évben, persze nem olyankor, amikor ott feszítek mellette kétméteres Adoniszként :D


Talán csak szerencsénk van, de alapvetően kedvesek, nyitottak, érdeklődőek a környezetünkben lévő emberek kortól függetlenül.

2022. máj. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

A tudományos tények sajnos időről időre elavuló hipotézisek, nem pedig "kétségtelen tények". Ha ennyire okos vagy, nyilván ismeret Thomas Kuhn paradigmaelméletét. Vagy talán valami "tudományos szocializmusra" gondolhatsz, na az aztán tényleg "tudomány" a javából...

Az európai népek pedig nyilván nem "bizonyos vallási közösségek", úgyhogy ezek szerint te magad cáfoltad meg az előbbi "érvedet".

2022. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem cáfoltam semmit, a belterjességet mint jelenséget hoztam fel, nem pedig azt mondtam, hogy Európa = vallási közösség. De látom, a szövegértés nem megy.


Paradigmák ide, paradigmák oda, az embernek nincsenek se fajai, se alfajai. Tanulj bioszt, ott elég egyértelműen le van írva, mit jelent a faj fogalma!

2022. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Egyébként elárulhatnád, hogy a hashajtásosaknak mióta van bajuk a japánokkal is, korábban a jobberek szinte fetisizálták őket (egész abszurd módon).
2022. jún. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Waff ***** válasza:
100%
Én is külföldi vagyok (igaz nem ázsiai), 13 éve élek Szegeden, soha semmilyen atrocitás nem ért. Azt tapasztalom inkább hogy az emberek többsége kedves és nem elutasító (persze mindenhol vannak kivételek).
2022. jún. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt egyszerű.


Anyám trollkodott velem, hogy majd beszél az ázsiai párommal "csimcsámcsum" - meg ilyenek...


Testvérem exe, amikor még ismerkedtem párommal:

"minek mennél keletre? Elviszlek pasizni a kínai negyedbe."


Apám rasszista, nem csak a cigók irányába...


Alapon kilógok a családból, ez a viselkedés, embertelenség pedig távol áll tőlem.

Gyerekként is szabadulni akartam családtól, ám mindez már ok is volt, hogy eltávolodjak tőlük.


Megnéznek minket, ha sétálunk, de szerencsére sose volt gond a külvilággal.

Meg betudtuk a tekinteteket annak, hogy nagyon hosszú a hajam, mert sokszor van, hogy megállítanak és fogdossák is.


Volt olyan eset, hogy valami anime fan kölyök rátapadt páromra... Nem lehetett offolni, levakarni.

2022. jún. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Uh, az animések elég kemények tudnak lenni... Hogy szereltétek le végül? Azok komoly fetisiszták, meglátnak egy random ázsiait és bezsonganak.
2022. jún. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!