Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A japánokat miért istenítik...

A japánokat miért istenítik mindenütt, holott ők a világ egyik leginkább xenofób, idegenellenes népe?

Figyelt kérdés

Olvastam több úti beszámolót Japánról, ahol leírták, hogy sok étterembe, kocsmába, bárba tilos a külföldieknek a bemenet, sok helyen szintén nem látják szívesen a külföldi turistákat. Ezt szó szerint leírják a bejáratnál, hogy "No foreigners, only Japanese".

Szinte mindenhol azt éreztetik a külföldiekkel, hogy ők (a japánok) a felsőbbrendűek, általánosan lenézik a turistákat. Rengeteg helyen a külföldieknek többszörös árat kell fizetni egy- egy attrakcióért, mint a helyieknek.


Érdekes, hogy általánosságban a nyugati világban éppen a kelet- európai országokat mondják idegengyűlölőknek és xenofóbnak, holott tapasztalataim szerint a kelet- európai népek sokkal vendégszeretőbbek (pláne egy-egy feles után), mint a japánok.



2022. jún. 16. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

A japánok nagyon barátságosak, viszont képtelenek normálisan megtanulni más nyelvet.

Ha ilyen ki van írva valahol "nő foreigners" szeritem azt azért írják ki hogy megóvják a turistát, vagy mert nem tudnak angolul és félnek hogy beégnek.

2022. jún. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Mert anime és japán csajok.
2022. jún. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Mindenutt? Hol mindenutt?Kinaban pl utaljak oket, es Kinaban el az emberek egyotode. Oroszok se nagyon komaljak oket, es Kina meg Oroszorszag egyutt a bolygo teruletenek egyotode.
2022. jún. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Évek óta Japánban lakok, sose kellett még semmiért többet fizetnem, mint egy japánnak. A munkahelyemen sem néznek le, meg akkor sem, ha turistaként utazgatok valamerre az országon belül.

Olyan éttermet nem láttam még, ahol nem szolgáltak ki külföldieket, de pár éve a híradóban szerepelt egy fodrászat "no foreigners" felirattal. Az indoklás az volt, hogy egyszer bement egy külföldi frizurát csináltatni, csak nem tudott japánul, a fodrász meg nem tudott angolul, és a végeredmény nem olyan lett, amire a kedves vevő számított, így aztán elkezdett reklamálni. Na a hasonló esetek kivédésére inkább kiírták, hogy külföldiek ne menjenek be. Persze kiírhatták volna azt is, hogy csak japánul van kiszolgálás, de sajnos nem tudnak ilyen "bonyolult" dolgokat megfogalmazni angolul, úgyhogy marad a "me Tarzan, you Jane" szintű kommunikáció. :P

2022. jún. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Ezt nem értem honnan vetted, nem egy agresszív, beképzelt nép. :( Azok inkább a franciák...


A japánok sok ideig nem voltak nyitottak a külvilág felé. Amikor ez megtörtént, nem csak a kereskedés, de a kapcsolatépítés is megindult. Az igaz, nehezen tanulnak nyelvet, főleg angolt. Magyart annál könnyebben, ez például egy érdekesség.


Szerintem vannak helyek, ahol pont emiatt van kiírva a tábla, mivel sokan nem beszélnek angolul így nem tudnak megfelelő kiszolgálást nyújtani a külföldi utazók számára. :)

2022. jún. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Magyarként rasszizmusról papolni elég meredek.
2022. jún. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Én voltam Japánban, a turistákkal elég kedvesek.


Szerintem róluk lehet példát venni, elvesztett világháború és 2 atombomba után kb. a világ egyik legfejlettebb állama. Tisztelettudóak, becsületesek, szorgalmasak, valamint fontos számukra a közösség, nincs nagy értéke az individumoknak, korrupció es a bűnözés nagyon alacsony. Viszont ők sem tökéletesek, az érzéseiket nem szeretik kimutatni, ebből pedig az következik hogy sokszor ketszinűek. Kb a jogos ellentéte a kelet európai tarsadalomnak.

2022. jún. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%

Japánban szerintem van aki szereti a külföldieket és segítőkész, de sokan nem és ők elég kétszínű módon "segítenek". Engem szállított le kalauz a vonatról még indulás előtt, hogy ez nem az én vonatom. Aztán miután elment kiderült, hogy dehogyisnem.

Másik kalauz pedig nem büntetett meg, pedig olyan vonaton voltam, amire nem volt érvényes a japán rail pass.

Ezek miatt inkább nem kértem segítséget, mert kiszámíthatatlanok voltak. Alap náluk, hogy a "japán gyomor csak a japán rizst tudja megemészteni" gondolkodás.

Szitokszó náluk a külföldi!

Nem élnék ott, de turistaként az egyik legjobb és legkülönlegesebb utam volt.

2022. júl. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8? Lehet csak veled volt ilyen, de ilyet még hírből sem hallottam. Pedig unokatestvérem ott volt cserediák.. inkább a haladás volt baj, mert nem értette mit mond a kalauz/sofőr.
2022. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gungasam ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdés elfogult. A turizmusban, idegenforgalomban dolgozók hatalmas tömege függ az idegenek japánban való jó közérzetétől. Azok a japánok engedhetik meg az idegenektől való idegenkedést akik amúgy nem nagyon kerülnek kapcsolatba külföldiekkel és azok közül is a soviniszták. Minden népben vannak akik köpnek a külföldiekre, azt hallottam a franciák nagyon önteltek.
2023. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!