Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják sokan a Kpop-ot?

Miért utálják sokan a Kpop-ot?

Figyelt kérdés
Én például szeretem de egy csomó ismerősöm nem.De ez miért van? Elitélik őket a bőrszínük miatt? Vagy mert nekik nem szimpi? Segítsetek kérlek(amúgy koreai-pop)
2022. jún. 18. 07:46
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
20%
Nagyon sokszor ami arra kézteti őket, hogy elítéljék, az a keleti, más kultúra, és az, hogy nem magyar, fehér keresztény emberek. Ez Magyarország, itt nem kell meglepődni, hogy manapság már simán elítélhetünk valakit a származása miatt. Nekem vannak ismerőseim, akik nem szeretik, de azt már nem szeretem, ha valaki csak ok nélkül utálkozni tud. Amúgy meg meglepődnének, mennyi olyan zene van, amiről nem tudják, hogy kpop.
2022. jún. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%

Sosem értettem, hogy ha az ember nem szeret valamit, miért kell rögtön rayszistának titulálni. Sokan nem hallottak még a szubjektív véleményezésről, meg a különböző zenei ízlésről.


Személy szerint én más MŰFAJT kedvelem (rock), ezért nem hallgatom ezt. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem vagyok hajlandó hallgatni más zenét, csak azt, hogy ritkán teszem.


Számomra azért nem tetszik a kpop (egyik fő okom) , hogy túl nyávogósra ítélem az énekesek hangját. Ettől fogva még lehetnek mélyebb hangú énekesek is, ezt nem zárom ki.

.

2022. jún. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem a K-popot utálják az emberek.

Engem a K-popot hallgató emberek irritálnak, ahogy az arcodba nyomják hogy mit hallgatnak, és irritálóan rád akarják sózni.

2022. jún. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem senki sem "utálja". Az hogy nem tetszik nem egyenlő az utálattal.
2022. jún. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%
Egy újabb rosszul megfogalmazott, téves következtetésre alapozott kérdés...
2022. jún. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
97%

2-nél a pont.


Ízlesek es pofonok.

2022. jún. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
94%
#3: 👍👍👍
2022. jún. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
71%

Semmi köze a zenei ízlésnek a rasszizmushoz.


Nekem egyszerűen nem tetszik. Nem érzem mögötte a tehetséget, hogy képzett zenészek játszanának és énekesek énekelnének virtuóz módon.


Többnyire valami elektronikus prüttyögésre énekel valaki olyan torzítóval, hogy akár én is énekelhetnék így - pont ugyanilyen lenne az eredmény.

Az egészből süt, hogy ez zeneipari termék ami az aktuális divathullámon lovagol a minél nagyobb bevétel érdekében.


Csak, hogy legyen referencia, például mit gondolok virtuóz alatt:

https://www.youtube.com/watch?v=plCScjvDOJM

2022. jún. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%

8: Szorri, de én itt semmi virtuóz dolgot nem látok. Rockos alapra eléneklik az Operaház fantomja című darab egyik giccses betétdalát. Nincs ebben az égvilágon semmi virtuozitás.

Amúgy meg nincs értelme az ilyen összehasonlításnak, hiszen ez egy teljesen más műfaj.

Az "elektronikus prüttyögésre énekel valaki torzítóval" meghatározás viszont arra enged következtetni, hogy nem igazából ismered a kpop műfajt, vagy eddig rossz helyen keresgéltél.


Hogy miről is van szó valójában:

https://www.youtube.com/watch?v=JFgv8bKfxEs


Zeneipari termék és divathullám - nyilván ez is benne van, de egyúttal kreativitás és profizmus is jellemzi, és ha értesz hozzá, hallhatod, hogy énektudás is van mögötte: nagyon pengén szólnak azok a vokálok.. ami pedig a látványt illeti, talán nem kell felhívni a figyelmet a mesterien kidolgozott pszichedelikus képi világra. És ez nem egyedi jelenség, tucatjával készülnek hasonlóan magas színvonalú klipek. Nem véletlen, hogy egyre több helyen próbálják utánozni a kpop stílust, több-kevesebb sikerrel.

2022. jún. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
96%
Divathullám, tetszik a megfogalmazás. Én sem szeretem a K-popt, egyszerűen hangzásban van valami, ami miatt nem jön be, és mondom ezt úgy, hogy húsz éve hallgatok j-pop-ot és j-rock-ot.
2022. jún. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!