Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Berlini fal hol volt pontosan?

A Berlini fal hol volt pontosan?

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdésnek hangzik, de nem értem, hogy most akkor ez körbevette egész nyugat Berlint és az itt élők nem mehettek ki a szomszédos városba sem? Vagy csak ketteszelte? De akkor meg lehet kerülni. Vagy ott is volt valami határzár?

2022. júl. 4. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
2022. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egész Nyugat-Berlint körbevette. Nyugat-Berlint az NSZK felől csak csak kijelölt tranzitfolyosókon (autópályák, légifolyosók, vasútvonalak) lehetett megközelíteni illetve elhagyni.
2022. júl. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De akkor miért nem csináltak azt hogy ezen a tranzitfolyoson elhagyják és úgy atmennek kelet Berlinbe? Vagy forditva
2022. júl. 4. 13:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert a Kelet-Berlinből, illetve az NDK-ból való kívándorlás ellen építették. Tehát nem a nyugatiakat kellett benntartani, hanem a keletieket kinn.
2022. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A keletieknek a közelébe sem lehetett menniük a falnak. Őrizték.

Azért próbáltak meg pl alagutakat fúrni.

2022. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen.

Viszont a nyugat miért nem bontatta le?

2022. júl. 4. 17:21
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem volt hozzá fennhatóságuk, a határ keletnémet oldalán húzódott, oda meg azt épít az NDK, amit akar.
2022. júl. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ahhw értem, köszönöm! :)
2022. júl. 4. 18:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Jelen pillanatban Észak Korea csinál hasonlót. Dél Koreától elvileg egy határfolyó választja el, ami ha télen befagy, át is járható.

Gyakorlatilag viszont a folyó Észak koreai oldalán (tehát a saját területükön) felhúztak egy falat, és kialakítottak egy kiürített (ún. demilitarizált) zónát, ahol mindenre lőnek ami mozog.

Nem csak a saját civiljeiket nem engedik át kifelé, hanem a délieket sem engedik a közelbe sem, nem hogy még nekiállhassanak kívülről lebontani a falat. :D

2022. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azta,erről nem tudtam. De nem úgy volt, hogy már jopofiznak és tárgyalnak egymással? Ez mikor történt.?
2022. júl. 6. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!