Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kinek vagy minek van a legtöbb...

Kinek vagy minek van a legtöbb emlékműje/szobra Magyarországon? Petőfi az élen, régen pedig Lenin volt az első?

Figyelt kérdés

Szerintem:

1. 56-os emlékmű, elég sok helyen van,

2. Petőfi Sándor

3. Szentháromság szobor

4. Világháborús emlékművek

5. 1848

6. Trianon. Ez is egyre több településen



2022. aug. 4. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

A legelterjedtebb ami a legegyszerűbb: egy nagy kőtömb és beleépítve egy fémtábla a szöveggel mire akart megemlékezni valaki.

Ha ez számít. Ha szobor akkor viszont egyértelműen Jézus a kereszten. Dunántúlon még földút mellett is elő szokott fordulni 😀

Petőfi szoborból sokat azért nem látni max utcanevek ami túlterjedt.

De amit mostanában észrevettem főleg balaton mellett meg ahol túristák járnak lett egy új divat ami most tarol. Az I ❤️ *városnév* felirat fehér ember nagyságú betűkkel a túristáknak kirakva.

2022. aug. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a világháborús emlékművekre szavaznék. Rengeteg faluban van kőtábla, rajta a helyi áldozatok. Az 56-os emlékművek viszont inkább a városokra koncentrálódnak.
2022. aug. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a világháborús emlékművek a befutók. Olyan minden településen van, bár sokszor "csak" emléktábla formájában. De ha azok is számítanak, akkor nem kérdés, hogy azokból van a legtöbb.
2022. aug. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is Jézus a kereszten szobor. Az van minden faluban, sokszor faluk között is. Ezen kívül van minden templomban, és temetőben is, utóbbiban gyakran több is.
2022. aug. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!