Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A nyugat-európaiak miért...

A nyugat-európaiak miért fürdenek/zuhanyoznak ritkán?

Figyelt kérdés
A kelet-európaiak és az amerikaiak naponta tisztálkodnak, a nyugat-európaiak viszont hetente.

2022. szept. 18. 23:08
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
30%
Hazugság
2022. szept. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
66%

#1 Nem hazugság.Mondjuk az sem feltétlenül igaz, hogy hetente fürdenek, de naponta tényleg nem szoktak.


Nekem egy ismerősöm is mesélte, hogy a németek ki voltak rajta akadva, hogy mi minden nap fürdünk, mert náluk ez nem divat.


Francia emberekkel is találkoztam jó párral, akik szintén nem fürdenek naponta.


Olyat is hallottam már, hogy magyar bérlővel több rezsit akartak fizettetni talán Angliában(???) mert mások nem fürdenek naponta.

2022. szept. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
29%
Ez szimplán nem így van.
2022. szept. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
28%

Aligha érzik a szankciók hatását – Fényűző életet él a brüsszeli elit



ki kell kapcsolni a klímát, lejjebb kell csavarni a fűtést és kevesebbet kell fürdeni.

Miközben a brüsszeli elit luxuséletet él



[link]

2022. szept. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%

Még hányszor teszed fel ezt a kérdést, ami egy régi sztereotípián nyugszik?

Én nyugaton élek már jó ideje, de ez nem igaz.

Talán a falusi emberek, ugyanúgy, mint Magyar- vagy Oroszországban kisebb hangsúlyt fektetnek a tisztálkodásra, de nagy általnosságban kevés embert ismerek, akik nem zuhanyoznak naponta.

A környezetük nem is tűrné el, hogy mosdatlanul menjen pl. a munkahelyére, de ahogy az itteni kérdésekből látom, otthon ez gyakran előfordul.

Nagyon régi hiedelem volt, hogy a sok fürdés árt az egészségnek, de ez túlhladott álláspont, és parfümmel sem lehet huzmosabb ideig elnyomni a mosdatlanságot, sőt!

Ma már ez egy légbőlkapott hiedelem, de csak azoknak, akik életükben nem tették a lábukat egy nyugati országba.

2022. szept. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
43%

Az, hogy nem fürdik/zuhanyzik valaki nem azt jelenti, hogy nem tisztálkodik.


Mondjuk ez a sztereotípia még azokból az időkből eredhet, amikor a magyar emberek sokaságának is természetes volt, hogy lavórban mosdik meg ugyanabban a vízben fürdik meg egymás után a család, mert spórolnak...

2022. szept. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
81%

#5 Menj fel redditre, olvasgass válaszokat ebben a kérdésben.Elég sokan írják, hogy csak minden másnap zuhanyoznak, mert minek többször?

Arról volt szó, hog, nyugat európai országokban nincs kultúrája ennek a mindennapos kötelező fürdésnek, mint amit mondjuk belénk vernek már kicsi korunktól kezdve.


Az nem jelenti azt, hogy nincs olyan aki így tesz, de nagyon sokan úgy vannak vele ott, hogy mivel ha irodai munkát végeznek, elég kétnaponta tusolni.Ilyen nálunk nincs, nekünk belénk van verve, hogy akkor is muszáj naponta fürödni, ha csak ülsz egész nap.

2022. szept. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
65%
Nem hazugság.
2022. szept. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
64%

Azért jól becsípődött sokaknál ez a brüsszelezés:D Nagyon beteg.

Másrészről meg az is, ha valaki egyből hazugságot kiált, nehogy bántsák az elveit...


Pedig itt semmi politikai dologról nincs szó.


Én franciáknál, belgáknál, svájciaknál és hollandoknál tapasztaltam ezt. Ott az átlag (akikkel találkoztam, nyilván nem kell belémkötni, hogy nem is igaz mindenkire) 2-3 naponta fürdött.


Ez persze nem azt jelenti, hogy a "stratégiailag fontos" pontokat nem mosták át minden nap. Vagy hogy akkor sem fürdenek le, ha jól megizzadnak.


Pusztán arról van szó, hogy ha volt egy átlag nap kevés izzadással, akkor csak öblítettek a hónaljba meg lábak közé és annyi.


Ennek vszeg az az oka, hogy kimutatott tény, hogy a mindennapos szappanos fürdés növeli az ekcémák esélyét, meg úgy általában a bőr ellenállóképességét.


Abban kb minden tudományos álláspont egyetért, hogy a mindennapos (szappanos!) fürdés, nem egészséges.

De nyilván aki büdös, azt ott is rühellik:D


Egy tudományos tényekre hivatkozó videó, akit érdekel:

https://www.youtube.com/watch?v=S6wDtEaa5M0&t=1s&ab_channel=..

2022. szept. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
59%
Mert ott volt vízóra, és nem ingyen folyt az akármennyi víz, mint a kádári összkomfortos panelokban. Ne félj, amikor tüzet kellett rakni a fazék alá, hogy meleg víz legyen belehordva a lavórodban, Magyarországon is heti egyszer fürödtek vasárnaponként. Úribb helyeken. És aki nem végez fizikai munkát a tűző napon, csak ücsörög a húsz fokban, a képernyő előtt, annak elég is. Na, max lemossa itt-ott a hajlatokat a csapnál. Azért nem kell kádat tölteni.
2022. szept. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!