Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A nyugat-európaiak miért...

A nyugat-európaiak miért fürdenek/zuhanyoznak ritkán?

Figyelt kérdés
A kelet-európaiak és az amerikaiak naponta tisztálkodnak, a nyugat-európaiak viszont hetente.

2022. szept. 18. 23:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ az a nyugatabbra hol van, osztrákok, németek ugyan úgy tisztálkodnak. Dánok már kevésbé, az ok egyszerű krva drága a víz
2022. szept. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
19%

Az amerikaiak?

Jesszus, menj el egy minnesotai vagy detroiti városba, (többek között), és vedd igénybe a szaglóérzékedet!

Nagy csalódás lesz!

Hogy a texasi vagy az újmexikói államokról ne is beszéljek.

Olyan többnapos lószagot embereken nehéz elképzelni.

2022. szept. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

"vagy detroiti városba"


Detroit önmagában egy város pls..

2022. szept. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Persze, igazad van.

Detroit várost akartam írni, mert jártam arrafelé.

Őszintén mondom, nem volt egy kellemes élmény.

A legtöbb embernek, akiket láttam, benzin- vagy olajszaga volt, még az otthonukban is.

2022. szept. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
100%

Még tudom erősíteni.

Angliában összekente magát a kisgyerek, és 2 nap múlva még mindig ott volt a fején rászáradva a kaja.

Röhej, hogy megveszik az ilyen-olyan cuccokat, meg drága parfümöt, azt fürdeni meg minek 😂

2022. szept. 19. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
39%
Lol, hogy milyen tiszták itt egyesek. Én hetente fürdök csak és a kutya meg nem mondja rólam. Ezt is csak a buta birka magyarok szopják be, majd most öröm lesz ezt nektek kinyögni a mostani rezsiárakból. Bár aki büdös az félnaponként is fürödhet úgy is az marad.
2022. szept. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
83%

"A környezetük nem is tűrné el, hogy mosdatlanul menjen pl. a munkahelyére"


A nem zuhanyzás/fürdés nem jelent mosdatlanságot. Meg lehet mosni a test pontjait fürdés nélkül is, ha az ember nem szénbányában dolgozik.

2022. szept. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
71%
Sokkal többet foglalkoznak ők magukkal, tehát fürödnekk.
2022. szept. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 MDaniel98 ***** válasza:
83%
Szerintem sem fürdenek (ma már) kevesebbet.
2022. szept. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

9es vagyok

Egyébként hozzátenném, hogy ez ugyanolyan kulturális különbség mint pl az evés.

Hollandoknál összegyűlik a 4 tagú család és a magyar cserediák étkezésre. A háziasszony felszolgálja az ételt: 5 db szendvics. Mindneki elvez egyet, megeszik, majd a holland család megköszöni az ebédet és... kész. A magyar cserediák (én:D) meg pislog, hogy... ennyi? Én még éhes vagyok, kérhetnék még? Elég bunkóságnak tűnik, ezek szerint náluk ennyi...

Hát utánanézve kiderült, hogy a hollandok így dolgozták fel a történelmük során időnként fellépő élelmiszerhiányt. Csak annyit esznek ki az asztalra amit biztos meg is esznek.

Ugye nálunk, magyaroknál az a szokás, hogy kirakjuk a nagy lábast, mindneki szed, és ha nem volt elég, szed még egyszer... de ha nem szed, a háziasszony a biztonság kedvéért megkérdezi, hogy "kérsz még?" és ha nemleges a válasz, jól megsértődik:D Nálunk az lett az élelmiszerhiányra a reakció, hogy amikor van, akkor dőzsölünk. Ez is teljesen érthető.


Jó ez, rossz ez? Nem. Más. Ennyi.


Egyébként a fürdéshez még annyit, hogy haverom ekcémás, úgyhogy csak hetente 2x fürdik, egyébként meg csak csap alatt megmossa 1-2 részét. Ha nem mondaná, senki nem tudná, egyáltalán nem büdös a srác.

Persze amit nem említett még senki: Ruhából is lehet tisztát venni minden nap attól még, hogy nem fürdik mindneki minden nap. Az is sokat nyom a latba azért.

2022. szept. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!