Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ateistának lenni/amellett...

Ateistának lenni/amellett kitartani csak a nagyon erős lelkierővel rendelkező embereknek ajánlatos?

Figyelt kérdés

2022. szept. 28. 19:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
71%
Hát szerintem, aki ateista, az tisztában van lehet, miért hülyeségek a vallások meséi, és nem fog csak azért hinni, mert lelkileg gyenge. Én sem vagyok erős, sőt... de egyszerűen nem tudok hinni, tudom, hogy bolondság a hat napos teremtés, meg a lélekvándorlás és az összes hókuszpókusz.
2022. szept. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Lucifer-666 ***** válasza:
77%
Melyik világnézet az igazi? Miért jó becsapni önmagadat?
2022. szept. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%

Miért kéne? Egyszerüen logikusan kell gondolkodni és kész.

A nagyon erös lelkieröre semmi szükség, nem is tudom, miért kellene szerinted.

2022. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
35%
Nem gyengeségből hisznek a hívők.
2022. szept. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
74%

5


Miért is vagyok sötét? Mert nem hiszek el minden hülyeséget? :)

2022. szept. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
8%

Ateistának lenni erős hit kell és egy nagy adag ego ami vezérli a gondolkodásmódodat.

Gondolj bele az élethelyzetbe amikor bátran kimondod hogyan keletkezett az univerzum az nem lehetett teremtve mert Isten nem létezik.

Bárcsak én is ilyen öntelt lennék...

2022. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
76%

7


Semmiféle hit nem kell hozzá, hisz ez az (isten)hit hiánya. És nem önteltség ez.

Pont hogy a vallásos az öntelt, aki azt gondolja, hogy ő különleges a világával együtt, tehát biztosan teremtve van. Az ateista nem különleges, nem hisz az ő maga kiválasztottságában.


Gyakorlati példa. Zolika azt állítja, hogy az ő apukája a legjobb, a legszebb, repülni is tud és egy ütéssel kiüti még a svájcinégert is. Janika meg azt mondja, hogy ez hülyeség....

2022. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
1%

Olyasmire mondják az ateisták nagy önteltséggel, hogy nem létezik és hülyeség, amire semmi bizonyítékuk nincs, hogy nem létezik. Esetleg a vallások bizonyos elemeire lehet mondani, hogy hülyeség, pl hogy isten egy ősz szakállas ürge, aki a felhőkön trónol, de azt nem tudhatod, hogy nem létezik isten.

Ezen kívül a vallásokban nagyon sok mindent szimbolikusan kell érteni. Pl ne vedd szó szerint, hogy isten 6 nap alatt teremtette a világot.

2022. szept. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
74%

9


A nem létezésre nem kell bizonyíték, dinka! :) Pl. bizonyítsd be, hogy nem létezik repülő spagettiszörny! Akár létezhet az is, de józan paraszti ésszel belegondolva: dinkaság. A te hited is az. Ettől még szíved joga hinni benne, hogy igazold vele, te mekkora különleges hópehelyke vagy, isten gyermeke, meg minden, amit csak akarsz!

2022. szept. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
18%

10

Te meg a kommenteddel bizonyítod az értelmi színvonalad.

2022. szept. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!