Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hány kiló lehet a Gellérthegye...

Gailgamer kérdése:

Hány kiló lehet a Gellérthegyen a zászló?

Figyelt kérdés

Hetek óta nem alszunk a haverokkal, veszekszünk, mert néhányan azt gondolják, hogy több mint 100 kiló, néhányan pedig azt gondolják kevesebb

A zászló egyébként 70 négyzetméter körül van



2022. szept. 30. 22:23
A kérdező szavazást indított:
100 kiló vagy több
Kevesebb mint 100 kiló
Nem tudom, én ide csak feljárok
12 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóval. Egy telex cikkből kiindulva a Gellért hegyen lévő zászló 6 méter magas és 12 méter hosszú, ami azt jelenti, hogy 72 négyzetméter a területe.


A zászló anyagától függően változik a tömeg.

[link]

Vegyük ezt a cikket alapul.

Tegyük fel, hogy a legnagyobb sűrűségű, legerősebb kültéri poliészterből készült a zászló, ami 220 grammot nyom négyzetméterenként.


72 x 220 = 15 840

15 840 gramm = 15,840 kilogramm


Tehát a Gellérthegyen lévő zászló lobogója kerekítve olyan 16 kiló körül van, ami enyhén szólva kevesebb, mint 100 kiló.

2022. okt. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:
😆 én is megnyugodtam egy kicsit
2022. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
az egyes tökéletesen megválaszolta, több mint kielégítő eredménnyel. pacsi!
2022. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xp ali ***** válasza:
A kétoldalas zászló szatén anyag 340g/m2. Ez alapján 100 kiló alatt van.
2022. okt. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!