Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért változott meg így az...

Miért változott meg így az értékrend? Miért nem igazán látok már az utcákon, közterületeken olyan sok fiatalokból álló csoportot, mint mondjuk a 90-es években? Hová lett a csoportszellem, és elsősorban a szabadban való időtöltés utáni vágy?

Figyelt kérdés
Anno, amikor még tizenéves voltam (90-es évek), akkor még nagyon sokszor futottam bele elhagyott gyárakban, városi játszótereken stb. tizen, huszonévesekbe, akiknek az az adott hely sokszor törzshelyük is volt, és ott találkozgattak, beszélgettek, ökörködtek. Sokszor láttam, hogy az erdősebb részeken bungallót építettek pl. egy nagyobb fára és ott csoportosan "ütötték el" az időt, ma már ezeknek az épületeknek csak a maradványai vannak meg.
2010. szept. 26. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
jó kérdés...ma már ez nem "divat"...inkább a plázázás megy, net, videójáték, tv és egyebek...kár érte...
2010. szept. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mert 2010 van.
2010. szept. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

gondolom a net miat :)


egyzserübb msn ezni mint megkeresni valakit beszégletni

2010. szept. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szerintem, ez tök szar, hogy már ki se mozdulnak, csak punnyadnak a gép előtt, nem is egészséges! Én szívesen mennék, de hát nem mozdulnak nagyon ki a haverjaim sem.:(

Pedig a szabad levegő nagyon jó. sztem msn-en igazán nem lehet megismerni egy embert, ahhoz valós helyzetek kellenek.

Jó volt annakidején elmenni biciklizni a városba erre-arra, leülni beszélgetni a parkokban.


Lehet, hogy csak én vagyok régimódi?

Írjatok még véleményt, örömmel olvasgatom.:)

2010. szept. 26. 19:04
 5/11 anonim ***** válasza:
A múltkor láttam pár ilyen csoportosulást, egyiknek sör, másiknak cigi volt a kezében, ez nem valami pozitív. És ha meg mennek haza, mindent elhajigálnak ami a kezükben volt. Akkor már inkább maradjanak otthon, ne az utcán igyanak meg szemeteljenek.
2010. szept. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szokás ez még most is. Én legalább is állandóan hallgatom esténként, ahogy tizenévesek gengelnek a játszótéren, mondjuk személy szerint engem idegesít, mert nagyon visszhangos a tér, és úgy felhallatszik minden szó, mintha ott lennék lent én is.

Igaz, tényleg sokan csak msn-en beszélgetnek, és csak akkor gyűlnek össze, ha van valami konkrét program.

2010. szept. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert a kocsmákban ülünk. (egy mostani tizenéves)
2010. szept. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mikor en kisgyerek voltam, a TV-n kivul nem nagyon volt mas szorakozas (kesobb szamitogepes jatekok lettek, de azokat sem jatszotta allandoan az ember), az embereknek sem volt sajat hobbija annyira, ma meg mar szinte barmit lehet es barhol, itt az internet is. Az emberek nem sok idot toltenek a szabadban. Regen azert jatszott minden gyerek az utcan, mert nem volt mas. Ma tobb a lehetoseg es vannak kozossegek, ahol emberekkel lehetsz ha nem is az utcan, de vannak szervezett dolgok. Szerintem ma jobb ilyen ertelemben...
2010. szept. 28. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van.
2010. szept. 28. 09:23
 10/11 A kérdező kommentje:
Továbbá, az tényleg előfordul ma is, hogy csoportosan mennek le piálni cigizni, polgárpukkasztani. Ez a réteg szerintem mindig is kint volt, és kint lesz az utcán, mert ott jól lehet rendet bontani.:(
2010. szept. 28. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!