Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért okoz sokaknak örömet/jó...

Miért okoz sokaknak örömet/jó kedvet ártatlan emberek megalázása?

Figyelt kérdés

Értek én az olyan esetekre amik az iskolában vannak. Szinte mindig úgy van hogy aki vagy kicsit ügyetlenebb vagy kicsit butább, vagy egyszerűen nem akar visszaszólni arra rászállnak és az iskola éveit szabályosan megkeserítik, pokollá teszik. De miért okoz ez másoknak örömet? Undorítónak találom amikor valaki a szegény gyerek mellett nem áll ki, hanem odamegy és röhög. Én az ilyen "megalázottakat" sajnálni tudom inkább, képtelen vagyok rajtuk nevetni, főleg amikor már látom hogy szegénynek a könnye is kicsordul. De ilyenkor miért nem áll ki senki mellette? Ha meg az egyik "nevető"-vel történik ilyen akkor meg elvárja hogy kiálljanak mellette. (nem tudom hogy így van-e, de én feltételezem).


Szóval egyszerűen nem értem hogy egyes embereknek miért, MIÉRT okoz ez akkora örömet és vidámságot. Én nem vagyok ennek részese, csak külső szemlélője, de akkor is. Néha már én is próbáltam leállítani néhány nevetőt, de semmi hatása. Nem hiszem, és nem is gondolom azt hogy a "másokon való indokolatlan nevetés" annyira jó. Ilyenkor bezzeg nincs együtt érzés.....


Nektek mi erről a véleményetek, tapasztalaitok?


2010. szept. 26. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyszerűen élvezik, hatalmasnak érzik magukat ezzel,és nem is igen van lelkiismeret furdalásuk, kamaszok már csak ilyenek, ezért utálom én őket nagyon, azt hiszik nekik minden szabad, tisztelet a kivételeknek.
2010. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ugyan ez van az ált. iskolába is. A kamaszok ilyenek, és sajna a gyerekek is.
2010. szept. 26. 20:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok, én ezeket már mind megéltem, mint megalázott.
2010. szept. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ooh :( Egyszer én is az voltam. És a legrosszabb, hogy a tanár sem volt hajlandó semmit sem tenni. De már megváltoztam.:)
2010. szept. 26. 20:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kiközösítés a többit viszont összekovácsolja, szánalmas ha egy ilyenen múlik csak a "barátság" egy közösségben, vagy a társadalomban.
2010. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A felnőttek sem jobbak, csak burkoltabban csinálják.
2010. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 pelgrim ***** válasza:
100%

Ez egy eléggé bonyolult dolog. Ismert a fogalom amit a félelem szagának szoktak nevezni. A félelem, a rettegés, a kisebbségi komplexus érzése által szenvedő ember olyan jeleket sugároz ki, melyek, magára vonja a kevésbé jóindulatú társai figyelmét. Mintha egy negatív gondolatok, érzelmek sötét felhője venné körül őt, tele láthatatlan horgokkal melybe előbb utóbb beleakad valaki.


Ezek a jelek az állatok világában a ragadozókat érintik, akkor a ragadozó azt az állatot választja ki prédának, amelyik leginkább retteg, és a legerősebb jeleket küldi ki. Az ember ebben csak kevésbé különbözik az állattól. Az ember, úgy a támadó, mint az áldozat tudatlan e jelek létezése felől, tudhatja ugyan, hogy helytelenül viselkedik, de ösztöne erőseb, és legény legyen a talpán az aki kiáll az áldozat mellett !


Létezik olyasmi is, amit a szeretet illatának lehetne nevezni, ez főleg azokat az embereket veszi körül, akik legyőzték a kisebbségi komplexust vagy a félelmet, a rettegést és elégedettek saját adottságaikkal és korlátozottságaikkal. A szeretet illata megóvja az embert ilyenféle támadásoktól.


Mikor az áldozat elfogadja saját adottságait és korlátozottságait, kisebbségi komplexusa és félelme megszűnik, efféle támadások iránta elmaradnak. Akkor belátja társai helytelen viselkedését, nem áll bosszút, de védelmezi, segíti azokat akik még áldozatul esnek. Akkor ő magasra kiemelkedett támadói fölé.

2010. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ez tökéletes volt.

Engem is végigszivattak középiskolás éveim alatt, és felül sikerült rajta emelkednem, mostmár senki sem kötözködik.:) Ha mégis akkor már simán elintézem a dolgot.:)

2010. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindez nem szamit, az ember teljesitmenye lesz a donto. Engem is szekaltak vegig az altalanosban, pokol volt minden nap, most meg mindenki mondja, hogy mennyire jo nekem, milyen jol tettem, hogy tanultam, normalisan viselkedtem, mert akik szekaltak, most gyorsetteremben dolgoznak ehberert es alkoholistak lettek, raszoktak a cigire. Tudjak, hogy ez nem jo, de ezektol megszabadulni nagyon nehez es most engem irigyelnek....szoval fordul majd a kocka es ezek az emberek mind rajonnek kesobb, hogy mennyire elszurtak az eletuket, mert gondold el, hogy milyen ures eletuk lehet, ha gunyolodastol erzik csak jobban magukat.
2010. szept. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, félnek attól az embertől, aki egyedül van, és egyéniség. Mert a többiek ugye mind ugyanolyanok, klikkekbe csapatokba verődve, elkezdik fikázni. És itt olvastam a GYIK-en, hogy ez olyan mint amikor a majmok közé dobnak egy ismeretlen tárgyat, piszkálják, mert nem tudják mi az(nagyon tetszett a megfogalmazás, egy hasonló kérdésnél láttam). De én is ezt tapasztalom. Én sosem voltam olyan mint a többi, mindig más voltam, mindig szekáltak is. Mai napig így van, de konkrétan lesz*rom őket. Igen, van, hogy engem is sírásig aláznak még középiskolában is... mindig erősnek kell lenni és nem szabad kimutatni a félelmet. Ők sokkal gyengébbek, hiszen csapatban tudják csak megvédeni magukat. :)

És nem az ilyen emberek szoktak olyanok lenni a "falkán" kivűl, hogy szinte meg sem mernek mukkanni? Ha már nincs ott a cinkostárs vagy a csapat, akkor fülét farkát behúzza... :) Ki a gyenge? :)

2010. szept. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!