Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem furcsa, hogy ha egy diák...

Nem furcsa, hogy ha egy diák hozzátartozója támad a tanárra, akkor felfüggesztett börtönbüntetést kaphat, ellenben, ha a tanár veri meg a gyereket, akkor csak szóbeli figyelmeztetésben részesül a munkahelyén?

Figyelt kérdés
Engem borzasztóan felbosszantott annak a tanárnőnek az esete, aki ágyékon rúgta a 9 éves kisfiút. Hát, milyen ember az ilyen? Elhiszem, hogy vannak kezelhetetlen gyerekek, de, ha valaki ezt csak erőszakkal tudja megoldani, akkor nem a tanári pályára való. Milyen jogon emel kezet (lábat) egy gyerekre? Még kezdő anyuka vagyok, de azt megfogadtam, hogy mindent megteszek azért, hogy soha, de soha ne üssem meg a gyermekem. Ha én ezen az elven szeretném felnevelni, akkor elvárom, hogy mikor elengedem az iskolába biztos lehessek abban, hogy ott sem fogja ilyen hatás érni. Szigorúan büntetném a tanárverő szülőket, de ugyanilyen szigorúan a diákot verő tanárt is. Hisz így olybá tűnik, hogy a gyerek nem egyenrangú ember, őt lehet büntetlenül verni.
2010. szept. 29. 13:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
49%

Majd te is meg fogod verni a gyerekedet, ez biztos... vagy egy neveletlen, léhűtő, ne-adj-isten bűnöző gyereked lesz.


A fizikai büntetés néha elengedhetetlen (nem mindig, mert akkor veszít a súlyából). Egy "ejdejajderosszez"-zel nem lehet kifejezni bizonyos cselekedetek súlyát. A gyerek még nem tud minden bonyolult ok-okozati dolgot felfogni, hogy ezt azért meg azért nem szabad. Ellenben ha azt veszi észre, hogy ha verem a testvéremet, akkor az neki pont ugyanúgy fáj, mint amit én kaptam, azaz ez rossz, nem teszem többet. Mert következménye van...


Az, hogy egy tanár ne is érhessen hozzá a gyerekhez, megengedhetetlen. Liberális elveket vallok, de ez már túl liberális. A gyerek nem tisztel senkit, nem figyel oda, egyszerűen végkép nincs eszköze a tanárnak ahhoz, hogy neveljen. És azzal sem értek egyet, hogy a szülő megverheti a gyereket, a tanár nem, ugyanis az iskolában ő tölti be a szülő szerepét, igen gyakran több időt tölt el a gyerekkel, mint a szülő maga.

Az, hogy valaki ágyékon rúgja a gyereket, elfogadhatatlan. Mértéket tudni kell tartani...

2010. szept. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
76%

Ez azért elég durva, hogy megrúgta.... Mindenesetre régebben, még az én gyerekkoromban is teljesen "elfogadott" volt, hogy néha kaptunk 1-1 fülest a tanártól, ha olyat tettünk. DE nem is mertük otthon elmondani, mert akkor ott kaptuk volna a következő fejmosást. Nem szaladtak a szüleink jogvédőkhöz, meg gyerekpszichológushoz, meg a tanárt meghurcolni! És tudtunk, megtanultunk viselkedni, egyikünk sem lett amiatt lelki sérült, hogy megtanítottak a szabályokra, akár ilyen eszközökkel (most nem a rugdosásról beszélek, nem azt helyeslem)! Nem volt ez a rohadt kifordult liberális világ. Hogy ha a gyerekre rászól a tanár, vagy kap egy nevelő jellegű pofont, akkor orrba-szájba meghurcolják érte a tanárt. Mert jajj szegény ártatlan kis elesett gyerek ettől mekkora maradandó lelki sérülést szenvedett! Így aztán ne tanítsa őket senki arra, hogy szabályok vannak. Mindenhol mindent szabad! Mi lesz ebből az országból így 20 év múlva?

36F

2010. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
64%
Első vagyok. Nem verni (rossz szóhasználat, bocsánat), de biztos, hogy legalább egyszer-egyszer rácsapsz majd a kezére...
2010. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
84%
tegnap a híradók 95 % a norvégok által elkövetett esetekkel voltak elfoglalva.kábellopás,csoportos rablás,iskolai erőszak,szegény példamutató eszkimó megregulázása.talán nem a magyarban van a hiba....
2010. szept. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
69%

Én pedig nem értek egyet a válaszolókkal.


Mikor gimnáziumba jártam, volt olyan tanár, aki képes volt pusztán fellépésével fegyelmet tartani. Ha a tanárnak ütnie kell a gyereket, az a tanár hibája, nem pedig a gyereké. A tanároknak tudniuk kell erőszak nélkül kezelniük a helyzetet. Ha erre nem képes, akkor ne menjen tanárnak. Nem a gyerek kezelhetetlen, hanem csak a tanár nem ért hozzá.


Bátyámnak van két kislánya, és soha egy atyai pofon nem csattant el, mégis bírnak viselkedni, egyszer sem kellett hozzá megütni a gyereket. Persze ritkán megesett, hogy elfenekelték őket, de soha nem ütötték meg úgy, hogy fájjon, pusztán pszichológiailag elég volt arra, hogy fegyelmezzen vele.


"egyikünk sem lett amiatt lelki sérült, hogy megtanítottak a szabályokra, akár ilyen eszközökkel"


Dehogynem. Sokaknak okozott komoly lelki traumákat lelki fejlődésükben a régi tanárok hozzáállása. Attól, hogy régen csinálták, még nem teszi jóvá.

2010. szept. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
68%

"Mi lesz ebből az országból így 20 év múlva?"


Egy békés hely, ahol nem arra tanítják a gyereket már kiskorában, hogy a problémáit erőszakkal oldja meg :P

2010. szept. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
67%
Milyen lelki traumát okozott az, ha pl. a tanártól kapott egy taslit a gyerek azért, mert mondjuk egy jó mélyről jövővel arconköpte a társát??? Igen, félt utána a tanártól, és soha többet eszébe sem jutott, hogy belesz..jon a másik szájába, mert éppen úgy hozta a liberális neveltetésű jókedve! Tényleg nagy lelki trauma, hogy megtanult emberi módon viselkedni...
2010. szept. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
74%
Egy békés hely lesz? Igen, teli olyan felnőttekkel, akik ha úgy tartja kedvük, beletojnak a másik szájába. Hiszen úgy nevelkedtek. Mindenkinek mindent szabad, következménye úgysem lesz.
2010. szept. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
64%
De tudod más, hogy azért nem teszi, mert fél, hogy akkor megverik/megpofozzák, vagy azért nem teszi, mert tud viselkedni, tudja, hogy emberek között él... és a verekedéssel max. az elsőt éred el! Azért "tud" viselkedni, mert félelemben van tartva az erőszaktól!!!
2010. szept. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
33%
Jajj, 83%, szállj már le a földre. Az USA már évszázadok óta liberális mégse sz@rnak egymás szájába az emberek...
2010. szept. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!