Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Osztrák kórházakban használják...

Osztrák kórházakban használják az angolt?

Figyelt kérdés
Orvosi tanulmányaim elején vagyok, a fejemben pedig megfordult már, hogy Ausztriába átjárnék dolgozni. (Persze ez egyelőre csak fantáziálás.) Az angolom erős, a német tudásomról viszont ez nem mondható el. Mindenképp fejleszteni fogom, viszont azért érdekel, hogy meg lehet-e lenni angollal is. Elsősorban olyanok tapasztalatára vagyok kíváncsi, akik kint dolgoznak EÜben, vagy jártak oda ellátásra.

2022. dec. 11. 21:31
1 2
 1/13 anonim válasza:
78%
Persze az angol az világnyelv, mindenhol lehet használni.
2022. dec. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
használni természetesen lehet az angolt, az más kérdés, hogy felvesznek e olyan orvost, aki a páciensek legnagyobb részével képtelen szót érteni. (nem tudom miért hiszik azt sokan, hogy majd a helyiek keresztbe tesznek maguknak, csak hogy a szegény kis lusta disznó, aki úgy ahogy van telibe szrja őket, kényelmesen érezze magát... mért vársz bármit is egy országtól, amit annyira nem tartasz, hogy a nyelvén igyekezz beszélni?)
2022. dec. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A betegektől nem várhatod el hogy veled angolul beszéljenek még ha a kollégákkal meg is tudod oldani. Ebbe gondolj bele! Tehát ha nem akarsz állandóan egy tolmácsot magad mellé akkor meg kell tanulnod olyan szinten németül, hogy megértsd a betegedet aki elmondja a panaszait és te el tudd neki mondani az orvosi részét.

De a határ közelén levő nagyobb városokból sokan járnak át dolgozni az egészségügybe, tedd fel a kérdésedet egy soproni, szombathelyi vagy hasonló fórumon!

2022. dec. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
89%
Ez így nem fog működni. Ha ott akarsz dolgozni, akkor németül kell beszélned, főleg orvosként. Szerinted ott fogtok majd activityzni az osztrák nyugdíjassal, hogy elmagyarázd neki a diagnózist?
2022. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Persze, jogos ez, de vegyük figyelembe, hogy vannak olyan irányok, ahol minimális a betegekkel folytatott kommunikáció. A kollégák közti beszélgetés érdekel. A leszólóknak hangsúlyozom még egyszer, rajta vagyok a németen, természetesen nem várom el, hogy hozzám igazodjanak. Van még jópár évem, hogy összeszedjek egy jó nyelvtudást.
2022. dec. 11. 22:04
 6/13 anonim válasza:
76%
Igen velem angolul beszéltek amikor kórházba kerültem Ausztriában
2022. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Németországban volt egy komolyabb műtétem. Ott a dokik egymás között angolul beszéltek, mert a többségük külföldi volt.
2022. dec. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na erre gondoltam én, köszönöm a megerősítést!
2022. dec. 11. 22:26
 9/13 anonim ***** válasza:
#6 De te nem osztrák vagy. Nyilván ha osztrák lettél volna akkor nem próbálnak angolul beszélni veled.
2022. dec. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A betegek túlnyomó resze osztrák. Es velük nemetül kell kommunikalni.

Az h van néha egy dgy turista, semmit nem jelent.

2022. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!