Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem alakult ki rovásírás...

Miért nem alakult ki rovásírással írt irodalom?

Figyelt kérdés
Ugye egy időben a középkorban igencsak elterjedt lehetett a magyarok között a rovásírás, hiszen a Kárpát-medence területén mindenfelé találtak rovásemlékeket, de sok a megfejtetlen, és minden esetben ilyen kis rövid szövegek vannak. Komolyan egy róni tudó alaknak sem jutott eszébe, hogy legalább egy kőbe, vagy agyagba, téglába, cserépbe véssen valami történetet, viccet, verset?

2023. jan. 16. 20:52
 1/8 SzJG fan2 válasza:
62%
Nem tudom én tudok rovásírást mert az apukám ősmagyar életmóot folytat meg a keresztapukám is én nagyon szeretem és adnám ha azzal kellene írni a suliban
2023. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert rovás? Botra. Mi fér el rá, hogy tárolnák? Stb.
2023. jan. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Mert papíron írunk, amihez folyóírás praktikus, ami a latinra van kifejlesztve.
2023. jan. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Nekem az rémlik hogy István király bekéretett, felvásároltatott, elkobzott - és halálbüntetés terhe mellett tilos volt bírtokolni. minden rovásírást, és elégettek mindent.
2023. jan. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Így van István “kereszténnyé” válása után tűzzel vassal irtották a rovást, a régi magyar vallást és nagyjából mindent ami a királyság előtti időkre emlékeztetett.
2023. febr. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Majdnem a teljes kultúránkat kiirtották.

Igazából már azt a vallást sem ismerjük, ami előtte volt, csak valami egészen távoli képünk van róla.

2023. febr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4: Ez egy nagyon elterjedt tévhit. Nem lett betiltva a rovásírás egyáltalán, Szent István után még évszázadokig vígan létezett. Nagyjából a 16.századra tehető amikor Székelyföld kivételével mindenütt felhagytak vele.


A latin írás simán csak kiszorította, elvégre az egyház, közigazgatás, törvénykezés, irodalom, költészet egyaránt ezen az íráson ment. A rovásírás pedig visszaszorult a köznép köreibe.

2023. febr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 A Wikipédia szerint a kiskunhalasi rováspálcák a 19. századból valók, az pedig közel sem Székelyföld.
2023. febr. 22. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!