Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak engem zavar a mocsok és...

Csak engem zavar a mocsok és a rothadás Budapesten?

Figyelt kérdés

Mielőtt megkérdezni valaki, igen utaztam és sok országban jártam már. De sehol se csapott még meg a nyomor annyira (talán a világ legszegényebb országain kívül) mint Budapesten.


Az utcákon járva olyan érzése van az embernek, hogy múlthéten ostromoltak a szovjetek, a Dózsa György út india kb. De még a Budai rész is teljesen balkán. Rothadó, omladozó épületek, csövesek, szemét, emberek p*sálnak az utcán. Egy-két turistás részét a belvárosnak eltekintve az ember minden életkedve megszűnik.


A legrosszabb, hog úgy érzem ez csak engem zavar. Amikor szóvá teszem ismerőseimnek akkor én vagyok a f*sz. Amikor elmegyek szemetet szedni akkor ki vagyok nevetve. Komolyan nem értem, hogy csodálkozunk hogy az EU második legszegényebb országa lettünk, itt vagy ez a gyönyörű városunk (amit egyébként az osztrákok építettek) és mi magyarok lelaktuk mint a c*gányok.



2023. ápr. 10. 22:16
1 2
 1/11 Lucifer-666 ***** válasza:
Budapest nem csak a belváros. Ott tényleg elnyomja a benzin a csöves pisit.
2023. ápr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mást is zavar, csak a városi elidegenedésben az emberek nem érzik a saját felelősségüket, a hatóságok pedig nincsenek hivatásuk magaslatán. Én Budán lakom egy régi családi villából 4 lakásos társasházzá átminősült épületben. Az itt lakó 6 fő, egyetemet végzett ember közül én vagyok az egyetlen, aki kandidátusi tudományos fokozattal az utcafronton takarítja a járdát és összeszedi a szemetet.
2023. ápr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es, nálunk is kb ez van Zugló zöldövezetében.


Sokszor elnezem én is a belvárosi lepusztult házakat. Szerintem sok meg a 2. világháború nyomát viseli.


Elkepeszto, hogy nem tudtak azóta egy olyan felújítási programot indítani, hogy a lakóknak emiatt ne kelljen tizenevnyi társasházi hitelbe beledőlni.


Mi 4 éve nagyberuhaztunk a házra. 10 milliós felújítás... 2026 - ig fizetjük a hitelt, mert az önerőnk nem volt elég hozzá.

2023. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Más nem panaszkodik, csak te. Nekik ez a jó.
2023. ápr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mintha csak Londonról írtad volna. Leszámítva, hogy itt a túristás belváros is egy szeméttelep 😀 az emberekről nem is beszélve
2023. ápr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez Isten országa gyerekek. A választásokon lehet a Fideszre is szavazni, akik bármilyen hihetetlen is, Isten barmaiból vannak összevállogatva.

De Isten barmainak megadatott, hogy aki őket választja és nem a zöldeket, mégis zöldebbé tesznek mindent. Mert a vidék zöld. Idébb odább aksi gyárak emelkednek, de elektormos autókba gyártanak, ami ugye zöld. Rendszámuk is zöld.


Nincs itt kecmec. A vidék fejlődik, szépül, zöldül. Budapest pedig Budapest Karácsonykor, télen nyáron karácsonyi a hangulat.


Mert Viktor a király, aki az ezresen is ott van, nem a másikak.

2023. ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Budapest ellenzéki kézben van csak szólok 😀
2023. ápr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bizony, ezért van, hogy már a vidék lett a főváros. Bp-nek leáldozott a csillaga, mert nem képes egy igába hajtani a fejét más országrészekkel. Ez van sajnos. A peistiek mindig meg akarják mutatni, hogy ők nem tartoznak a parasztokközé, közben pedig bebizonyítják, hogy ők a legnagyobb parasztok az országban.
2023. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
nem az osztrákok építették!
2023. ápr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Én nem érzékelem büdösebbnek vagy koszosabbnak, mint más nagyvárost, a vidéki kistelepüléseknél jóval kulturáltabban néz ki. Lehetne tisztább, de nem hinném, hogy kiemelkedően koszos, viszont mit vársz egy olyan városban, aminek a vezetését ellehetetleníti a kormány? Az, hogy ekkora ellenszélben még működik Budapest, az bravúr. Nem mellesleg Orbán megmondta, hogy az olyan önkormányzatok, ahol nem a Fidesz nyert, azok ne számítsanak támogatásra. Ráadásul idehoznak mindent, a pápától kezdve a sportrendezvényekig, emellett napi 2-300 ezer ember ingázik be az agglomerációból. Ennyit a fene nagy vidékről, ha annyira jó lenne ott, nem jönnének ide az emberek, még ha csak dolgozni is.
2023. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!