Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb regénye...

Melyik a legjobb regénye Jókai Mórnak?

Figyelt kérdés
Suliban lehet választani egyet a regényei közül, és azt kell elolvasni... Szerintetek melyik a legérthetőbb, és legjobb?
2010. okt. 9. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mostanában A jövő század regénye tetszik a legjobban.
2010. okt. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Az arany ember

(ehhez legalább olvasónapló összefoglalások is vannak a neten)

2010. okt. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legjobban az Aranyember tetszik.
2010. okt. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az aranyember. :) Csatlakozok én is, szuper könyv. Meg az Erdély aranykora is az.
2010. okt. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az aranyember szerintem is.
2010. okt. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is Az arany ember
2010. okt. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedvesek vagytok :)
2010. okt. 10. 10:28
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a Névtelen vár. Sok Jókait olvastam, és ennek nincsenek olyan nehezen érthető leírásai, ahol oldalakon keresztül csak nézel ki a fejedből, ugyanakkor a történet is érdekes.

Romantikus, mint a legtöbb Jókai regény, de az egyik főszereplő egy férfi, és szerintem olyan megvilágításban, ami érdekessé teszi a könyvet egy fiú számára is. Nem olyan olyan hosszú ráadásul, ha ez előnyt jelent:)

2010. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Régebben olvastam a Tengerszemű hölgyet, nagyon tetszett.
2010. okt. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

kőszivű egyszerűen imádom... talán csak azért mert nekem nem volt kötelező... nem tom... nekem aranyember volt a kötelező viszont nagyon utáltam meg kicsi voltam még hozzá most újra kötelező lesz kíváncsi vagyok hátha megszeretem mást sajna még nem olvastam tőle de mindig tervben van csak húzódik és húzódik... illetve de a cigánybárót olvastam még, de az is jó pár éve volt már alig emlékszem rá, mindig csak a szaffi mese jut eszembe :)

17/L

2011. jún. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!