Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen rasszisták az...

Miért ilyen rasszisták az emberek?

Figyelt kérdés

A xenofóbiát és a sovinizmust még úgy-ahogy meg tudom érteni.

Nem tudok azonosulni vele, de megérteni még meg tudom.

Viszont azt nem értem, hogy valaki hogy lehet annyira rosszindulatú, hogy a más nemzetiségűektől megtagadja a boldogságot, feltéve, hogy az nem sért magyar érdekeket.

Teszem azt, miért zavar az minket, ha Románia egyesül Moldáviával?

Mit érdekel az minket?

Ha Erdélyt megkapjuk, akkor mit érdekel minket az összes többi?


Ui.: Kérlek a revizionizmusba ne menjünk bele! Arról van elég kérdés itt.


2010. okt. 18. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem rasszizmus......ez csak amolyan " ha ők elvették xy-t tőlünk, akkor nekik se legyen meg az, amit szeretnének"........
2010. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A szocializmusban teljesen el volt nyomva mindennemű nemzeti érzelem,miután vége lett kezdett újra felerősödni.Csakhogy néhány ember összekeveri a hazaszeretetet a hungarizmussal...Ez már egyéni szoc. problem,de én biztosan nem az ilyeneket nevezném nemzeti érzelműeknek ...
2010. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A romános dolog csak egy példa.

Legutóbb ezzel találkoztam, azért írom ezt.


De vannak olyanok, akik elmennének Afrikába négereket irtani, atomot dobnának a Kongó-medencére stb. stb.

Nem tudom megérteni, hogy az ilyeneket mi vezérli.

2010. okt. 18. 22:33
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Megjegyzem nem csak mi szítjuk a haragot,mert olyan állítani,hogy pl. Mátyás király román király volt elég nevetséges,vagy pl. rosszabb helyeken meg sem szólalhatsz magyarul mert nyakadat veszik...
2010. okt. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

És ha ők olyanok, akkor nekünk mégolyanabbnak kell lenni?

Már bocsi, de ez nagyon kicsinyes dolog.

Ha a románok beleugranak a kútba, akkor ők utánuk ugranak?


De, mint már mondtam, a románok csak egy példa.

Olyanokat is utálnak, akikhez közünk sincs.

2010. okt. 18. 22:37
 6/14 anonim ***** válasza:
Igaz,igaz de azért szerintem nem kell ezt hallgatnunk,tűrnünk. Eddig egy olyan politikusunk se volt aki képes lett volna normálisan megvédeni a magyarok "becsületét" pl. a nemzetszoc szlovákokkal szemben. Azért ez is elég nagy túlzás, és nem arra gondolok,hogy akkor mi is szajkózzuk,hogy rohadjon meg Szlovákia hanem noormálisan, de úgy tűnik ez a dolog még sokáig ennyiben marad...
2010. okt. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]


a rasszizmus be van kódolva mindenkibe

abba is, aki mélyen elítéli

ez pl. egy olyan teszt, amivel ki lehet mutatni

reakcióidők mérésével, nem rizsával

először kapsz két billentyűt, azzal kell jelezned, hogy pozitív vagy negatív töltetű szavakat kaptál épp


aztán változik a "feladat", azt kell eldöntened hogy fehér vagy fekete arcot látsz


ha olyan a billentyűleosztás hogy amelyik korábban a pozitívat jelentette azzal jelzed a saját rasszodat, akkor gyorsabb lesz a reakcióidőd, mint ha fordítva


akinél nem arról rendszerint kiderül hogy pasija, nője, vagy valaki más nagyon közel álló másik rasszba tartozik


ezért aztán egy ellenkező rasszba tartozónak pl. a való életben is könnyebb kihúzni a gyufát...


nna?


hogy miért alakult ez ki??

őserdőben praktikus dolog a szomszéd törzset nem szeretni, főleg a génjeid fennmaradása szempontjából, gondold végig kicsit miért...


ettől még gáz dolog, sok minden jobban működne ha ez nem így lenne

de talán már az is segítene ha többen tudnák hogy mitől "érzik így" a dolgokat ahogy érzik

2010. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

utolsonak


Az emberek a mas vallasuakat sem szeretik.



A komment megírásának időpontja: ma 22:33



Az emberek foleg az exkomcsi orszagban eloszeretettel nyilvanulnak meg rasszista modon. A bajok akkor kezdodnek amikor ezt el sem akarjak ismerni. Az biztos, hogy az empatia mint olyan hianyzik az emberek tobbsegebol, oriasi a frisztraltsag, a kisebbsegi komplexusok es nagy a megfelelni akaras. Es akkor meg ott van az irigyseg is stb. Ugy gondolom ezek egyutt okozzak ezeket a jelensegeket!

2010. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos sok rasszista el, DE azok inkabb ciganyok. Mindig mondjak, hogy szar nep a magyar, de azert a magyarok a rasszistak.

+ olyan is volt, hogy egy afrikai "egyetemen" valami torzsi vezeto beszelt, miszerint a fehereket ki kell irtani.

De azert a feketek a szegeny kirekesztettek.

2010. okt. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:36


Az afriakai tanar mondta a feherek viszont meg is csinaltak! Mit hallottal meg egyebekent ilyen dolgokrol tuti magas roptuen el lehetne ilyenekrol beszelgetni.

2010. okt. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!