Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen rasszisták az...

Miért ilyen rasszisták az emberek?

Figyelt kérdés

A xenofóbiát és a sovinizmust még úgy-ahogy meg tudom érteni.

Nem tudok azonosulni vele, de megérteni még meg tudom.

Viszont azt nem értem, hogy valaki hogy lehet annyira rosszindulatú, hogy a más nemzetiségűektől megtagadja a boldogságot, feltéve, hogy az nem sért magyar érdekeket.

Teszem azt, miért zavar az minket, ha Románia egyesül Moldáviával?

Mit érdekel az minket?

Ha Erdélyt megkapjuk, akkor mit érdekel minket az összes többi?


Ui.: Kérlek a revizionizmusba ne menjünk bele! Arról van elég kérdés itt.


2010. okt. 18. 22:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

eeemberek lehet erről licitet rendezni hogy melyik népcsoport képviselői jutottak messzebbre ezen a gyönyörűséges úton, de nem bizots hogy túl sok értelme van, mert mint mondtam _mindenki_ úgy születik hogy hajlamos ellenszenvesnek találni a "másmilyen" embereket.

A fehérek is meg a feketék is meg a tarkák is. Na, egy nagy népi összeölelkezést annak örömére, hogy mindannyian egyformán utáljuk egymást! Na de most tényleg, cinikus énem visszacsukva a dobozba, valami előremutatóbbal is lehetne próbálkozni a licitálgatás és egymásra mutogatás helyett, például

1. figyelni a saját túláltalánosítgatásainkra

2. felhívni az ismerőseink figyelmét hogy ejnye most nem jó helyen fogta meg a probléma végét mer nem az a baj hogy cigány hanem hogy lop

3. felhívni az ismerőseink figyelmét hogy ejnye most nem jó helyen fogta meg a probléma végét mert nem azért cigányozik mert valami megveszekedett gonosztevő csak épp ellopták a biciklijét/megverték a gyerekét és ezt más színűektől mindenki duplaannyira zokon veszi...


hajrá, empátia

2010. okt. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egy nép vagy nemzet gyűlölete nem azonos a rasszizmussal. (szaknyelvben legalábbis)


Én egyetlen népet sem utálok, inkább egy bizonyos jellemű emberfajtát, és mindegy, hogy az most milyen nyelven beszél, milyen színű a bőre vagy miben hisz.


(sok olyan szót használtál, aminek nem tudom a jelentését, így nem tudok hozzászólni)

2010. okt. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"miért zavar az minket, ha Románia egyesül Moldáviával?"



Engem speciel minden zavar, ami igazságtalan. Moldáviát is úgy akarják megszerezni, mint Erdélyt, telecigánykodják a szláv területet, aztán kitűzik a zászlót, hogy az márpedig az övék. Undorító férgek.

2010. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az oláhok sokkal rasszistábbak mint mi náluk már gyerekkortól bele nevelik, hogy a magyarokat gyűlölni kell. Itt meg néhány ember az ő jogaikkal van elfoglalva...
2010. okt. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!