Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem segít senki? Ennyire...

Miért nem segít senki? Ennyire kiveszett az emberség mindenkiből?

Figyelt kérdés

A férjemmel 3 hónapja áruljuk a lakásunkat, de sajnos rengeteg időt elvesztegettünk amiatt, hogy eleinte nem a megfelelő ingatlanosokkal dolgoztunk! Időközben lefoglalóztunk egy házat, amit a lakás eladási árából, és hitelből vennénk. Nos, a probléma, az, hogy az elvesztegetett idő miatt már csak 2-3 hetünk maradt, hogy eladjuk, különben elveszítjük a foglalót, és költözni sem tudunk! Ráadásul minden megtakarított pénzünket a foglalóba tettük!

4 Millió Forintra lenne szükségünk kölcsön, hogy a határidőig ki tudjuk fizetni az önrészt, és ne vesszen el a foglaló! Így nyernénk egy kis időt! Az összeget vissza tudnánk fizetni egy összegben, amint elkelt a lakás! Természetesen, mindent szigorúan törvényesen, ügyvéd előtt csinálnánk!

A lakás kelendő, sokan érdeklődnek, csak ugye az idő nagyon kevés! Viszont a tapasztalatok azt mutatják, hogy 3-4 hónapon belül biztosan elkelne, már csak azért is mert már ár alatt áruljuk!

Már mindent megpróbáltunk, de nem sikerült pénzt szerezni!

Család, barátok, ismerősök, senki sem akar segíteni, pedig lenne miből! Ismernek minket, becsületesek vagyunk, de ennek ellenére nem! Miért? Te segítenél?


Köszi a választ!


2010. okt. 19. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Nincs 4 millió Ft-om, de ha lenne, se adnék egy vadidegennek, aki egy netes oldalon próbál pénzt lenyúlni... Ráadásul úgy beszélsz, mintha a "család, barátok, ismerősök"-nek kutya kötelessége lenne neked pénzt adni... Fura...
2010. okt. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A pénz kérdés nagyon nehéz...

Aki égette már meg magát kölcsönnel, az nyilván nem fog adni... Szerintem ne vegyétek magatokra. Sajnálom, hogy megszívjátok a lakásvásárlást/-eladást, de 4 millió Ft az nagyon sok... Egyrészt tök jó, hogy vannak olyan ismerőseitek, akik tudnának ennyit kölcsönadni, de TE is adnál nekik, ha ők kérnének?

Én pénzt elvből nem adok kölcsön. Egy az, hogy nincs is miből, kettő, nem tudom, mikor lehet rá szükségem nekem is, három, ha nem adja vissza, akkor így jártam.

Tőlem is kért már kölcsön olyan ember pénzt, akiben bíztam, de nem adtam neki. Nem vagyok irigy, ha kajára kellett volna neki, nyilván segítek párezer Ft-tal, de nem nagy összegekkel...

2010. okt. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de 4millió még testvérek között is sok. Persze ha megnyerném a lottó 5-öst (ami nehéz, mert nem lottózom)akkor öcsémnek is vennék házat, autót, és nem kérném vissza.
2010. okt. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy kiről van szó. Gyermekemnek például mindenképp, de hogy másoknak... nem biztos.

És nem embertelenségből, hanem mert józan szemmel nézve igencsak a penge élén táncol a tervetek. 4 millió olyan pénz, amiért az átlagember szeret biztosra menni - és az, hogy "de biztosan elkelne" messze van ettől. Hiába az ügyvéd, a szerződés és minden, ha mégis közbejön valami, és nem tudtok fizetni. Akkor már igazán édes mindegy, hogy miről adtatok papírt.

Tehát nem kellene vádolni az embereket, mert teljesen normális módon nem adják oda az összekuporgatott pénzt. Nem olyan világban élünk, hogy csak úgy dobálni lehetne - ezt is mutatják a tapasztalatok. Attól függetlenül, hogy kinek adjuk.


Tehát bocsi, de nemigen. Mert ha valami mégis közbejön, az én pénzem úszott, amit pedig tuti, hogy nem szórakozásból gyűjtögettem.

2010. okt. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Első! Nem úgy értettem, hogy Nekem segítenél e, hanem egy rokonodnak, Te IQ bajnok! Egyébként meg kikérem magamnak, hogy így beszélj! Becsületes, fiatal pár vagyunk, egy 7 hónapos kislánnyal, minden forintért megdolgozunk, csak most úgy alakult az életünk, hogy segítségre szorulunk! Amit egyébként nem szoktunk kérni, mert magunk próbáljuk megoldani a problémákat! Úgyhogy vegyél vissza, mert még Te is kerülhetsz hasonló helyzetbe!
2010. okt. 19. 10:21
 6/11 A kérdező kommentje:

Persze, érthető, amit a többiek írnak! Nem is azt mondtam, hogy a nagymamám összekuporgatott pénzét kérném kölcsön, hanem olyan illetőét, akinek nem gond 4 millió! Nem vagyok gátlástalan!

És igen! Ha megtehetném, akkor adnék! Ez egészen biztos! Persze, nem vad idegennek!

Amúgy arra kíváncsi lennék, hogy egy kilátástalan helyzetben ki mit csinálna végső elkeseredésében? Mert az könnyen osztja, aki nem volt ilyen vagy hasonló lehetetlen helyzetben!

2010. okt. 19. 10:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 10 évvel ezelőtt jártam hasonló cipőben,pedig akkor még jobb volt az ingatlanpiac. Félévig árultam a lakásomat. Nagyon sok "komoly" vevő jelentkezett,de a végén egyik sem jött vissza. Kénytelen voltam jelentősen engedni az árból,hogy megvegyék a lakást.

Tehát egyáltalán nem biztos,hogy belátható iudőn belül elkel a tiétek is. Aki kölcsön adna nektek,komoly rizikót vállalna vele.

2010. okt. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig neked kellene visszafognod magad, s nem minket nevezni "észosztogatónak", mellesleg az első is értelmes választ adott, te tetted fel kétértelműen a kérdést.


De a lényegre térve: 4 millió mindenkinek 4 millió, kétlem hogy egyeseknek ez kevésbé számítana, vagy megtehetné. Maximum, ha százmillákat keres az illető... ha pedig nem ajánlotta fel a segítségét, annak oka van. valószínűleg mégis kell neki a 4 millió, és mint írtuk, rengeteg észérve van annak hogy miért nem adnánk kölcsön.


hogy mit tégy? Igyekezz a legjobbat kihozni a helyzetből. Bocsi, ti foglalkoztatok rossz ingatlanosokkal, ha elrontottátok, hát elrontottátok, fogadjátok el.

2010. okt. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Könnyű mást okolni a saját hibátokért. Nem aggaszt, ha lepontozol, de miért foglalózol le egy ingatlant úgy, hogy bizonytalan a saját lakásod eladása? Már ne is haragudj, de ez orbitális butaság volt és most látod iszod a levét.


Valódi kérdésre válaszolva pedig egyértelműen nem. Bár megtehetném, de ha nem túlélésről van szó, hanem luxuscikkről, autóról, vagy ilyesmiről, akkor mindenki oldja meg maga. Kivétel ezalól a közvetlen családom.

2010. okt. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bill Gates helyében is meggondolnám a milliós kölcsönöket.
2010. okt. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!