Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A macedón és a görög ember...

A macedón és a görög ember ugyan az? Egy nyelven beszélnek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2010. okt. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A mai macedónok szlávok, a nyelvük a szerbekéhez hasonló. Az ókori görögöket leigázták a makedónok, a királyuk volt Nagy Sándor. A mai görög nyelv (újgörög) se azonos az ókorival.
2010. okt. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ókori görögöket nem hívták makedónoknak, az egy másik nép volt...
2010. okt. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, félreolvastam.
2010. okt. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Macedónia a volt Jugoszláviából kivált önálló ország, de létezik Görög Macedónia is, Görögországon belűl. Large cities: Thessaloniki, Kozani, Kavala, Kastoria, Katerini, Veria.

[link]

2010. okt. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
A régi és a mai macedónoknak nem sok közük van egymáshoz, leszámítva néhány macedón történészt, akik ennek ellenkezőjét állítják. Már alapból az elnevezésük is tévesztő, a régi macedónok ugyanis alapvetően a görögökkel voltak rokon népek, nagyon hasonló nyelvet beszéltek, hasonló kulturális szokásokkal. A beözönlő szlávok "felvették" a macedón nevet, de valójából ők inkább szlávok már.
2010. okt. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, várok még válaszokat. Van egy férfi aki azt mondja, hogy ő görög, de Macedóniából jött, és a nyelve elég szlávos. Ezért gyanús lett nekem, hogy ő tényleg görög e.

Néztem az útlevelét, és a betűk hasonlítottak az orosz betűkhöz, ezért is gondoltam, hogy szláv nyelv lehet, és nem értettem, h gy mért nem látok iskolában tanult görög betűket. Bár lehet tévedek.


Ott a macedónok a kisebbségek? Vagy miért titkolhatja?

2010. okt. 31. 23:15
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Volt valaha egy kolléganőm (rég meghalt már), ő a görög kommunista felkelés idején menekült Magyarországra, akkor tizenhat éves volt, itt ment férjhez, itt is tanult. A testvérei és a mamája a jugoszláviai Macedóniában éltek. Görög betűkkel levelezett a családjával, de tiltakozott, ha azt mondták, hogy görög, ő macedón, csodás akcentussal beszélt magyarul. Nagyon szerettük. Az apját 28 évvel később látogatta meg, akkor kerültek elő az iratai is. Hivatalosan ki volt tiltva Görögországból.
2010. okt. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Görögországban a macedónok kisebbségben vannak.
2010. okt. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A mai görög nyelv és betük nem azonosak az ókori göröggel.
2010. okt. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!